Platforma sklepu internetowego - jak ją wybrać?

Założenie sklepu internetowego w obecnych czasach jest dla niektórych podmiotów albo szansą na zdobycie nowego rynku albo wręcz koniecznością jeśli chce na nim pozostać.

Sprawą oczywistą jest że aby zarabiać i sprzedawać w internecie potrzebujemy odpowiedniego narzędzia jakim jest sklep internetowy, ale jaką platformę wybrać i ile to będzie kosztowało? Czy możemy założyć sklep internetowy za darmo?

Na te pytania postaram się Wam odpowiedzieć w prosty i zrozumiały sposób tak abyście poznali alternatywne rozwiązania zarówno płatne jak i darmowe.

Zlecamy wykonanie sklepu

Wydawać by się to mogło najlepszym rozwiązaniem, zlecam płacę i wymagam, ale również tutaj powinniśmy mieć nieco wiedzy o platformach które sa dostępne. Firmy które wykonują sklepy często są przyzwyczajone do konkretnego oprogramowania i starają się je nam wcisnąc na siłę zachwalając je pod każdym względem jednak nam nie wszystko może się podobać.

Zawsze poproś firmę która ma dla Ciebie zrobić sklep o udostępnienie wersji demo panelu obsługi, tylko wtedy się przekonasz czy Twoja praca będzie przyjemnością czy udręką. Sam ocenisz czy poruszanie się po nim i realizacja zamówień odbywa się intuicyjnie, jeżeli nie czujesz się przekonany to poproś o zaproponowanie alternatywnej wersji oprogramowania dla sklepu internetowego.

Darmowe platformy

Na rynku jest sporo rozwiązań darmowych, jednak na uwagę zasługuje kilka i z pewnością będzie to PrestaShop oraz OpenCart. Obie platformy oferują przybliżone funkcje podstawowe oraz tysiące darmowych i płatnych dodatków poprawiających funkcjonalność sklepu.

Jeżeli chodzi o początkującego użytkownika to chyba mniej problemów z konfiguracją i obsługą będzie miał w PrestaShop która jest bardziej intuicyjna a realizacja zamówień odbywa się naprawdę w bardzo prosty i przejrzysty sposób.

Pamiętajmy, że darmowe s=platformy również posiadają wersje demo i również możemy je przetestować i podjąć decyzję na której chcemy pracować. Po za wymienionymi platformami są jeszcze sklepy dostępne u usługodawców hostingu ale ich jedyną zaletą jest tani pierwszy rok użytkowania potem już czekają nas wysokie koszty dzierżawy sklepu.

Platforma sklepu internetowego - jak ją wybrać?

Rozwiązania płatne

Jedyne płatne rozwiązanie, które mogę polecić z czystym sumieniem od oscommerce zapewniające maksymalną ilość dostępnych funkcji jednak zakup tej platformy wiąże się z niemałymi kosztami wynoszącymi około 2 tysięcy złotych. Uważam jednak, że platforma ta jest warta każdej złotówki na nią wydanej.

Czas wybrać

Skoro znamy już wszelkie alternatywy zarówno płatnych jak i darmowych platform sklepów internetowych to możemy dokonać wyboru, ważne aby w pierwszej kolejności kierować się funkcjonalnością oraz łatwością obsługi zamówień ponieważ to będzie nasze narzędzie pracy i źródło dochodów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here