Platforma dla bloga - jaka jest najlepsza dla Ciebie?

Jeżeli już podejmiemy decyzję o założeniu naszego bloga i mamy już na niego pomysł, to musimy stanąć przed wyborem platformy blogowej na której będziemy go prowadzić. Na rynku jest wiele rozwiazań w większośc są one bezpłatne i nie wymagają specjanych umiejętności aby je obsługiwać.

Musimy pamiętać, że nasz sukces nie polega na tym z jakiej platformy korzystamy, ale z na tym jak będziemy prowadzić naszą stronę, jakie treści będziemy na niej umieszczać i czy będą one interesujące dla użytkowników.

Poniżej przedstawię Wam kilka rozwiązań, z których możecie skorzystać aby rozpocząć prowadzenie waszego osobistego lub firmowego bloga.

WordPress.org

To najpopularniejsza platforma blogowa na świecie, wykorzystują ja osoby prywatne oraz naprawdę poważne instytucje. Platforma daje nam niemal nieograniczone możliwości jej rozwoju dzięki temu iż oferuje tysiące wtyczek i darmowych szablonów strony.

Samo jej obsługiwanie nie stworzy problemu średnio zaawansowanej w obsłudze komputera osobie, jeżeli potrafisz pisać w notatniku czy wordzie to poradzisz sobie z WordPressem bez najmniejszego problemu.

WordPress oferuje nam też działanie nawet wtedy kiedy nie mamy własnej domeny i serwera, daje nam to za darmo wtedy nasz blog otrzyma adres twojanazwa.wordpress.com i za darmo otrzymacie hosting. Idealne rozwiązanie dla początkujących. Tak dla zainteresowanych to strona na której teraz jesteś korzysta właśnie w WordPressa.

Blogger

Bloggera wybierają najczęściej osoby rozpoczynające dopiero swoją przygodę z blogowaniem. Platforma od Google jest prosta i oczywiście darmowa. Również oferuje darmowy adres jak i serwer a jej obsługa jest podobna do wordpressa.

Platformę łatwo można połączyć z usługami Google takimi jak na przykład AdSense dzięki której możecie rozpocząć zarabiania na swoim blogu.

Tumblr

Platforma do prowadzenia mikroblogów idealna głównie dla osób zajmujących się robieniem zdjęć lub grafiką. Platforma ta to również społeczność.

Webbly

Ta platforma blogowa daje nam możliwość projektowania wyglądu strony, wykorzystując mechanizm drag-and-drop czyli przeciągnij i upuść. To niewątpliwie duże ułatwienie dla osób rozpoczynających z projektowaniem witryn, jedynym minusem jest brak możliwości edycji kodu HTML czyli jesteśmy ograniczeni do tego co oferuje dostawca.

Joomla

Joomla nie różni się zbytnio od WordPressa i stanowi dla niego konkurencję, również oferuje tysiące darmowych szablonów i modułów rozszerzających jej funkcjonalność i również jest darmowa.

Platforma dla bloga - jaka jest najlepsza dla Ciebie?

Ciekawostką może być dla Was że z rozwiązania Joomla jeszcze do niedawna korzystała sama IKEA co więcej jej sklep internetowy też działał na jednym z darmowych dodatków do tego systemu.

Wix

To prosta platforma do tworzenia stron, ale głównie firmowych wizytówek, dostajemy wiele za darmo jednak musimy się liczyć z tym, że na naszej stronie mogą się pojawiać niechciane reklamy oraz musimy w stopce umieścić link do Wix. Ja osobiście nie polecam tego rozwiązania, ale wiem że na całym świecie korzysta z niego wiele tysięcy firm.

Jak sami widzicie wybór jest ogromny i tylko od was zależy którą platformę wybierzecie, najlepiej się kierować własną wygodą i wygodą użytkowników. Jeżeli chcielibyście poznać moją opinię to ja zdecydowanie polecam WordPress, ale oczywiście to na jakiej platformie będziecie publikować zależy od Was.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here