Jak być szczęśliwym w pracy?

Prawda stara jak świat głosi że szczęśliwy pracownik to dobry pracownik. W dzisiejszych czasach coraz częściej przedsiębiorcy zwracają uwagę na aspekty pozafinansowe. Pracodawcy zauważyli, że nie mogą traktować pracowników jak robotów do wykonywania zadań i zaczynają doceniać ich zaangażowanie oraz chęć pracy.

Zobacz jak być szczęśliwym w pracy a na dodatek czerpać radość z tego co robisz – to jest naprawdę proste.

Doceniaj to co masz

Skup się na tym co już masz i nie wybiegaj za bardzo w przyszłość, nie możesz uzależniać swojego szczęścia od tego co się jeszcze nie wydarzyło a co może w ogóle nie nastąpić – po co być rozczarowanym skoro można być szczęśliwym z tym co masz.

Ćwiczenie

Jeżeli na co dzień widzisz świat w szarych barwach to postaraj się w każdym dniu dostrzec coś pozytywnego. Najlepszym rozwiązaniem będzie zrobienie sobie listy codziennych pozytywów zacznij od trzech a potem stopniowo dodawaj następne.

Nie porównuj się do innych

Porównywanie się do innych nie ma sensu bo każdy z nas jest inny i to czyni nas wyjątkowymi. Niech Cię nie zraża awans kolegi z pracy, staraj się cieszyć jego szczęściem, to wcale nie oznacza że on jest wspaniały a ty się nie nadajesz do niczego.

Zacznij rozmawiać z szefem o Twoim rozwoju czy szansach na awans a jeżeli potrzebujesz pomocy przy wykonaniu jakiegoś zadania to nie wstydź się o nią poprosić.

Stawiaj sobie realne cele

Zawsze stawiaj sobie takie cele które możesz osiągnąć zbyt wygórowana ambicja może ci tylko zaszkodzić a tego przecież nie chcesz. Pamiętaj że satysfakcję odczujesz tylko wtedy kiedy osiągniesz cel, lepiej więc stawiać sobie małe cele i częściej je osiągać niż porywać się z motyką na słońce. Każdy osiągnięty cel jest krokiem do wielkiego sukcesu.

Pielęgnuj zaangażowanie

Nie poddawaj się i nie daj się wypaleniu zawodowemu, angażuj się w powierzone Tobie zadania i staraj się je urozmaicać. Zadaj sobie ważne pytanie: Czy praca którą wykonujesz daje Ci satysfakcję i czujesz że robisz coś ważnego. Czy odczuwasz że jesteś potrzebny firmie.

Jak być szczęśliwym w pracy?

Życie prywatne

Koniecznie oddzielić życie prywatne od zawodowego, wiem to nie jest łatwe ale musisz się tego nauczyć bo tylko wtedy zapanujesz nad samym sobą. Zawsze pamiętaj że masz rodzinę i nie pozwól aby cierpiała ona z powodu Twojej pracy. Odpowiednie zaplanowanie dnia pomoże Ci w tym wytrwać.

Równowaga

Life – work balance to filozofia która głosi, że aby być szczęśliwym, trzeba dążyć do osiągnięcia równowagi pomiędzy życiem prywatnym a pracą. Nie zaniedbuj swojego życia osobistego i towarzyskiego. Zacznij stosować zdrową dietę i wybierz się na siłownie odpowiednia kondycja zdrowotna ułatwi ci drogę do szczęścia w pracy i osiągnięcia celu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here