sprawozdanie finansowe

Każdy przedsiębiorca prowadząc swoją firmę powinien dopełnić kilka ważnych i obowiązkowych formalność. Jednym z obowiązków każdego właściciela działalności jest stworzenie sprawozdania finansowego i przedstawienie go w odpowiedni urzędzie. Czym jest sprawozdanie finansowe? Jak wysłać sprawozdanie online? Jak utworzyć e-sprawozdania KRS?

Sprawozdanie finansowe to pewnego rodzaju analiza zestawień liczbowych, tworzona w sposobów wyraźny i uporządkowany. Podsumowanie dotyczy jednego, poprzedniego roku obrachunkowego, sporządzane na dzień bilansowy jednostki. Co dokładnie zawiera tego rodzaju dokument?

Elementy sprawozdania finansowego:

– bilans,
– zyski i starty,
– dodatkowe informacje i wyjaśnienia.

Obecnie najprostszym i powszechnym sposobem tego rodzaju rozliczeń jest sprawozdanie finansowe online. Czym ono się charakteryzuje? Jak je wykonać?

Od 2019 roku przedsiębiorcy mają obowiązek składania sprawozdania finansowego w postaci internetowego dokumentu JPK. Tego rodzaju informacje powinny być odpowiednio przygotowane i wprowadzone do systemu. E-sprawozdanie KRS należy kolejno:

– sporządzić,
– podpisać – nie przekraczając wyznaczonego terminu,
– przesłać sprawozdanie w formacie XML,
– dostarczyć uchwały zatwierdzające – plik PDF,

Aby odpowiednio przejść przez proces tworzenia pliku należy kolejno wygenerować dokument i przesłać go. Dla niektórych osób może to być proces skomplikowany, trudny i męczący. Warto dlatego skorzystać z udostępnionych aplikacji i programów, które pomogą przebrnąć przez wszystkie formalności.

Cenioną i polecaną aplikacją jest fillup.pl.

Oprogramowanie to umożliwia odczytywanie wszelkich dokumentów, korzystanie z funkcji importu i eksportu, drukowanie plików, tworzenie elektronicznych podpisów, itp.

Korzystanie z modułu Fillup posiada wiele zalet i korzyści. Sporządzanie sprawozdania z aplikacją jest przede wszystkim:

– kompleksowe – tworzenie sprawozdań, jak również możliwość korzystania z innych dokumentów i formularzy,
– wygodne – możliwość podglądu, zapisu na dysku czy wydruku dokumentu,
– prawidłowe – aplikacja sprawdza i kontroluje wykonywane czynność, alarmując o zaistniałych błędach,
– zgodne z wymogami Ministerstwa – dokumenty są tworzone w odniesieniu o prawne wytyczne,
– szybkie – odpowiednie narzędzia przyśpieszą wszelkie działania, tworzenie dokumentu, wygenerowanie go czy podpisanie nie zajmie dużo czasu,
– uniwersalne – wygenerowany plik można podpisać i złożyć na wiele sposobów,
– itp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here