Praca zdalna - jak zarabiać nie wychodząc z domu?

Większość ludzi żyje dzień po dniu wykonują te same czynności i wpadają w monotonię. Codziennie to samo, praca dom, praca dom i tak od lat. Taka sytuacja męczy zarówno fizycznie jak i psychicznie. Często dochodzisz do wniosku, że nie masz perspektyw na rozwój w tej firmie ale masz jakieś zobowiązania i godzisz się na taki stan nadal robiąc coś co nie sprawia ci już od dawna przyjemności.

Jeżeli jednak masz już dość ciepłej posadki i chcesz przejść na własny rachunek to mamy dla Ciebie kilka branż w których możesz spróbować zarabiać na własny rachunek nie wychodząc z domu.

Chałupnictwo

Ta forma pracy była modna w średniowieczu ale jak to z modą bywa często ona powraca. Właśnie teraz znów staje się bardzo popularna i dostępna dla każdego. Nie koniecznie mówię tu o skręcaniu długopisów choć też tak można, raczej mam na myśli wytwarzanie rękodzieła.

Freelancing

Możesz zostać wolnym strzelcem czy freelancerem, masz wtedy pełną władzę nad swoim życiem osobistym i zawodowym. Twoje życie toczy się od zlecenia do zlecenia a w wolnym czasie możesz się kształcić lub szukać nowych klientów.

W tym przypadku musisz posiadać jakieś umiejętności które możesz zaoferować, na przykład tworzenie stron internetowych czy pisanie treści na strony lub opinii o produktach.

Praca ta wymaga samodyscypliny i zmotywowania, a czasem stalowych nerwów bo klienci bywają różni jednak jest ciekawą alternatywą dla ciepłego stołka w korporacji.

Praca zdalna - jak zarabiać nie wychodząc z domu?

Telepraca

To zajęcie dla osób lubiących rozmawiać, niekoniecznie wymaga doświadczenia lub specjalistycznej wiedzy. Możesz przez telefon sprzedawać produkty lub usługi, możesz też pracować jako obsługa techniczna jakieś firmy i odbierać telefonu w zaciszu własnego mieszkania.

Programy partnerskie

Jeżeli masz własną stronę lub popularną stronę z kilkoma tysiącami fanów na facebooku możesz spróbować sił w programach partnerskich i polecać produkty i usługi otrzymując prowizję od sprzedaży. To praca dla osób cierpliwych i systematycznych na początku nie ma łatwo a zarobki są wypłacane po osiągnięciu jakiegoś minimalnego progu.

Płatne treści

Na własnej stronie możesz zarabiać również poprzez umieszczanie materiałów dostępnych dopiero po uiszczeniu odpowiedniej opłaty (np. wzory umów).

Katalogowanie stron

Polega na pozycjonowaniu stron dla klientów zewnętrznych w celu podniesienia jej pozycji na daną frazę lub frazy kluczowe. Zarobić na tym nie łatwo bo średnio otrzymasz 10 zł za umieszczenie 50 wpisów.

Zakłady bukmacherskie

Zawsze też można spróbować swoich sił obstawiając zawody sportowe, ale to forma hazardu. Typować możemy przez całą dobę i to wszystkie wydarzenia z całego świata również na żywo.

Giełda

Jeżeli masz trochę oszczędności możesz spróbować grać na giełdzie i inwestować w spółki giełdowe, pamiętaj jednak że ta forma zarabiania w internecie niesie za sobą najwyższe ryzyko utraty pieniędzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here