Pieniądze na firmę - sposoby pozyskania środków

Jeżeli zamierzamy otworzyć własną firmę to niezbędne jest nam zaplecze finansowe, które umożliwi nam rozkręcenie biznesu, nie zawsze jednak je posiadamy źródła finansowania trzeba szukać gdzie indziej. Poniżej znajdziecie kilka ciekawych informacji gdzie szukać finansowania dla nowej firmy.

Kredyt na firmę

UStaliliśmy już, że nie posiadamy własnych oszczędności które moglibyśmy zainwestować w firmę tak więc pierwszym oczywistym pomysłem jest kredyt na firmę w banku. Rozwiązanie to jest dobre dla firm które nie uzyskały jeszcze funduszy z Unii Europejskiej, rozwiązanie to masz też minusy, jako nowa firma musimy się liczyć z wysokimi kosztami udzielonego kredytu.

Najlepszym rozwiązaniem dla naszej firmy będzie kredyt inwestycyjny, dzięki niemu możemy nabyć niezbędne urządzenia do rozpoczęcia działalności, a nawet zakupić nieruchomość na biuro czy opłacić licencję.

Bank udzielając nam kredytu może wymagać wkładu własnego i poręczenia majątkowego.

Dotacja z urzędu pracy na rozpoczęcie działalności

Zakładając naszą pierwszą działalność możemy poszukać finansowania w postaci dotacji z urzędu pracy, zaletą tego rodzaju dotacji jest to że nie musimy jej zwracać pod warunkiem, że nasza firma utrzyma się na rynku przez okres 2 lat.

Największe szanse na dotację z UP mamy na początku roku kalendarzowego kiedy to urząd posiada środki na wypłaty dotacji, później może być już różnie, ale zawsze warto spróbować.

Pamiętajmy że aby otrzymać dotację z Urzędu Pracy osoba bezrobotna musi spełniać wymagane kryteria:

  • niekaralność
  • nie prowadziła działalności gospodarczej w okresie 12 miesięcy przed złożeniem wniosku,
  • nie odmówiła propozycji pracy, stażu czy szkolenia w urzędzie pracy w okresie 12 miesięcy przed złożeniem wniosku,
  • nie korzystała z innych dostępnych źródeł dofinansowania z Funduszu Pracy,
  • dokonała złożenia poprawnie wypełnionego wniosku wraz z przedłożeniem wymaganych dokumentów.

Dotacje unijne

Każda osoba fizyczna może się starać od dotację z unii europejskiej na założenie działalności gospodarczej. Ułatwione procedury obowiązują dla bezrobotnych, niepełnosprawnych, kobiet po urlopie macierzyńskim oraz osób przed 25 rokiem życia jak i powyżej 45.

Pieniądze na firmę - sposoby pozyskania środków

Dostępne mamy dwie formy unijnego wsparcia zakładania działalności czyli mikro pożyczka lub dotacja. Mikropożyczkę musimy spłacić w okresie 12 miesięcy a dotację do 40 tysięcy są bezzwrotne.

Fundusze venture capital i aniołowie biznesu

Jeżeli mamy ciekawy pomysł na biznes możemy szukać środków w funduszach lub u tak zwanych aniołów biznesu. Aniołowie biznesu to przeważnie osoby prywatne inwestują w nasz projekt własne środki licząc jednocześnie na udział w przyszłych zyskach.

Tak więc sposobów na pozyskanie funduszy na działalność gospodarczą nie brakuje wystarczy mieć tylko dobry pomysł i odrobinę chęci aby otworzyć działalność gospodarczą i zacząć zarabiać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here