Samodzielne pozycjonowanie stron www - wskazówki

Internet pęka w szwach od darmowych poradników jak pozycjonować stronę internetową, znajdziemy w nim szczegółowe opisy co musimy zrobić aby nasza strona znalazła się wysoko w wynikach wyszukiwania w Google.

Niedoświadczone osoby mogą przypadkiem i oczywiście nieświadomie sprawić, że ich strona zamiast wysokiej pozycji zostanie trwale usunięta z wyników wyszukiwania. a wszystko przez nadgorliwość i nie zawsze zgodne z białym SEO poradniki.

Podstawowe zasady pozycjonowania

Najważniejszą zasadą i cechą pozycjonowania jest cierpliwość – nic nie dzieje się od razu, a jeżeli ktoś twierdzi inaczej to albo nie ma pojęcia o tym o czym mówi albo próbuje nas naciągnąć na usługę, z której się nie wywiąże.

Systematyczność

Pamiętaj aby działania SEO wykonywać systematycznie, dokładnie i z pełnym zaangażowaniem. Jeżeli piszesz treści na swoją stronę to pisz je tak aby wyczerpać temat oraz pomóc rozwiązać problem użytkownika, który jest na Twojej stronie. Google to lubi.

Co jest ważne w pozycjonowaniu

Najważniejsze jest skupić się na użytkowniku, który będzie odwiedzał nasza stronę, stworzenie witryny działającej na każdym urządzeniu oraz szybko wczytującej się.

Twórz dobre i wartościowe treści na stronie, nadawaj im zrozumiałe tytuły oraz właściwe opisy, pamiętaj o dodaniu słów kluczowych i tagów.

Bądź systematyczny zmiany hurtowe nie są mile widziane przez Google, lepiej dodawać jeden artykuł na tydzień niż 10 jednego dnia.

Dodawaj do strony zdjęcia i ilustracje oraz nadaj im atrybuty takie jak nazwa oraz tekst alternatywny

Samodzielne pozycjonowanie stron www - wskazówki

Stwórz dla robotów mapę strony, dzięki czemu będzie ona częściej i szybciej indeksowana przez Google.

Podsumowanie

To oczywiście tylko podstawy i wybrane zagadnienia ale za to te najważniejsze, które pomogą Ci pozycjonować własną stronę zgodnie z obowiązującymi technikami. Już od dawna nie ma znaczenia ilość linków prowadzących do Twojej strony tak więc nie umieszczaj ich gdzie popadnie a raczej skupiaj się na wartościowych stronach lub katalogach firm.

Jeżeli będziesz postępować zgodnie z zasadami to możesz liczyć na to że twoja strona będzie się pięła w górę wyników wyszukiwania i pewnego dnia zdobędzie sam szczyt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here