Kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy to popularny produkt bankowy dedykowany tym klientom, którzy potrzebują dodatkowej gotówki. Środki pozyskane za jego pośrednictwem można przeznaczyć na dowolny cel. Duże zainteresowanie klientów banków przekłada się na mnogość propozycji przez nich przygotowanych. Wszystko to sprawia, że wybór tej jednej bywa trudny. Czym się kierować podczas jego dokonywania? Jak spośród wielu propozycji wybrać tę najlepszą? Oto kilka wskazówek!

Co o kredycie warto wiedzieć?

Kredyt gotówkowy to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych produktów bankowych. O jego przyznanie może ubiegać się każdy, kto ukończył 18 rok życia. To, czy zostanie on jednak przyznany i w jakiej wysokości, uzależnione jest od oceny zdolności kredytowej klienta. Jeśli będzie ona pozytywna, potencjalny kredytobiorca może oczekiwać pozytywnego rozpatrzenia swojego wniosku. Maksymalna kwota, jaką może uzyskać osoba ubiegająca się o przyznanie kredytu, uzależniona jest od dwóch czynników. Pierwszym z nich są warunki wybranej propozycji, drugim zaś ocena wiarygodności kredytowej klienta, która ściśle wiąże się ze wspomnianą wcześniej zdolnością kredytową. Innymi słowy, bank analizuje, czy dany klient będzie w stanie bez problemów wywiązać się ze zobowiązania w wyznaczonym terminie. W owej analizie uwzględnia się między innymi wysokość i rodzaj uzyskiwanych dochodów, wysokość miesięcznych zobowiązań, a także historię kredytową. Pozwala to bankom w jak największym stopniu zminimalizować ryzyko trudności z wyegzekwowaniem należności od kredytobiorców.

Warunki kredytów – wybierz najlepszą opcję dla siebie!

Większość osób za najważniejszy czynnik decydujący o atrakcyjności propozycji kredytu uważa wysokość oprocentowania. To istotny czynnik, który w dużym stopniu decyduje o tym, jaki będzie ostateczny koszt kredytu. Trzeba jednak pamiętać, że nie jedyny. Poza wysokością oprocentowania wpływ na to, ile ostatecznie za pożyczoną sumę musi zapłacić kredytobiorca, mają również pozostałe opłaty, takie jak między innymi prowizja, dodatkowe ubezpieczenie oraz inne opłaty, które doliczają niektóre banki. Wszystko to wpływa na ostateczny koszt pożyczki.

I choć koszty kredytu bez wątpienia są ważne, nie tylko one decydują o tym, czy dana propozycja jest atrakcyjna. Kolejną istotną kwestią jest bowiem elastyczność takich warunków jak okres kredytowania i bezpośrednio związana z nim wysokość kolejnych rat. Dopasowanie owych warunków do własnych potrzeb i możliwości finansowych w zdecydowany sposób ułatwia spłatę zadłużenia. Warunkiem jest jednak określenie optymalnej wysokości kolejnych rat. Nie powinny być one zbyt niskie, gdyż wówczas niepotrzebnie wydłużą czas spłaty kredytu, co może wiązać się ze zwiększeniem jego ostatecznego kosztu, ani zbyt wysokie. Ustalenie wysokości kolejnych miesięcznych rat znacznie przekraczających możliwości finansowe kredytobiorcy naraża go na trudności w spłacie zadłużenia. Taka sytuacja może z kolei doprowadzić do opóźnień w spłacie kolejnych rat, a także zwiększać ryzyko utraty płynności finansowej i związanej z nią spirali zadłużenia. Aby nie narazić się na niepotrzebne koszty i nie obciążyć nadmiernie domowego budżetu, warto odpowiednio dopasować wysokość miesięcznych rat do własnych potrzeb. Pomocne w tym zakresie może okazać się skorzystanie z funkcjonalnego narzędzia, jakim jest kalkulator kredytu gotówkowego lub poproszenie o przeprowadzenie wstępnej symulacji spłaty zobowiązania pracownika banku.

Jak łatwo zauważyć, elastyczność w zakresie spłaty kredytu jest bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na atrakcyjność danej propozycji. Podczas poszukiwania tej najlepszej warto zwrócić na ów czynnik uwagę i zdecydować się na kredyt, który poza stosunkowo niskim oprocentowaniem jest dopasowany do indywidualnych oczekiwań. Pozwoli to korzystać z pozyskanych za jego pośrednictwem środków bez niepotrzebnych trudności i w sposób zgodny ze swoimi potrzebami. Więcej porad dotyczących kredytów znajdą Państwo w serwisie: http://kupuj-na-raty.pl/

Kredyt gotówkowy – jak dokonać najlepszego wyboru?

Opracowano na zlecenie partnera Santander Consumer Bank.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here