Handel walutami w praktyce

Na całym świecie można zauważyć znaczne zainteresowaniem inwestowaniem.

Jeszcze do niedawna handel walutami był dostępny tylko dla dużych firm czy banków. Ale wraz z rozwojem technologii i wszechobecnym internetem, inwestycje stały się dostępne i każdy może dołączyć do grona inwestorów.

Na międzynarodowym rynku walutowym głównym przedmiotem transakcji są oczywiście waluty. A cecha charakterystyczna tego rynku to płynność oraz wielkość. Ponieważ codziennie obroty sięgają bilionów dolarów amerykańskich.

Co może pozwolić nam sobie wyobrazić jakie daje to możliwości inwestowania. Rynek nie posiada swojej centralnej siedziby, a handel walutami odbywa się pięć dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Obrazuje to jak ogromne daje możliwości oraz imponującej wielkości obroty. Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda rynek handlu walutami to sprawdź tutaj.

Na czym polega handel walutami?

Jeśli chodzi o zasady handlu walutami to rzecz wydaje się prosta. Kupujemy walutę w momencie, gdy przewidujemy jej wzrost, a sprzedajemy – gdy kiedy kursy mają spaść. Chociaż wydaje się to dziecinnie proste to praktyce, może okazać się inaczej. Należy przypomnieć, że mówiąc o walutach mamy na myśli pary walutowe, czyli EUR/USD lub USD/CHF itp. Na rynku możemy zawierać transakcje kupna lub sprzedaży, na przykład pary EUR/USD. Czyli kupujemy EUR – transakcja kupna, a sprzedajemy USD. Lub w odwrotny sposób dokonać transakcji sprzedaży i sprzedać USD, a kupić EUR.

To na czym należy zwrócić szczególną uwagę to wysokość kursów kupna i sprzedaży. Podawane są one w liczbach do czterech miejsc po przecinku, ponieważ w grę wchodzą tutaj naprawdę duże kwoty. Można wspomóc się dźwignią finansową, która pozwoli na zawieranie o wiele wyższych transakcji, niż posiadany przez nas kapitał.

Nie da się ukryć, że ten sposób inwestowania wymaga dość dużej wiedzy oraz wkładu własnego. Dlatego zanim rozpoczniemy przygodę na rynku walutowym dobrze jest nabyć wiedzę trochę wiedzy w tym temacie i zgłębić tajniki inwestowania. Ponieważ w grę wchodzą naprawdę duże pieniądze, a po co je stracić, kiedy można zarobić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here