Google Play, czyli dawny Android Market – co musisz o nim wiedzieć?

Świat nowych technologii to nieustanny rozwój, aktualizacje, zmiany, udoskonalenia, nowe aplikacje i programy. A miejsce, które dostarczy ci wiedzy o nowościach, to dawny Android Market, czyli aktualnie Google Play. Co powinieneś wiedzieć o najsłynniejszym sklepie online, w którym na dodatek większość „towarów” jest… za darmo?

O czym mowa?

Android Market przekształcił się w Google Play już kilka lat temu – a dokładnie w 2012 roku. Co kryje się za tymi dwoma nazwami? Sklep internetowy z mnóstwem różnorodnych aplikacji, przydatnych programów oraz gier dla zalogowanych użytkowników i posiadaczy smartfonów z systemem operacyjnym Android. Miejsce to daje ci możliwość przeglądania i porównywania wielu kategorii produktów/aplikacji i zainstalowania ich bezpośrednio na telefonie. Możesz także skorzystać z dedykowanej przeglądarki internetowej, by zapoznać się z ofertą w wygodny sposób, na przykład na komputerze czy tablecie i za ich pośrednictwem właśnie pobrać to, co cię zainteresowało.

Jakie skarby kryje dawny Android Market?

W ofercie sklepu znajdziesz najnowsze aplikacje, programy i gry na swój telefon. Część z nich jest do pobrania za darmo, za część trzeba zapłacić konkretne pieniądze. W zależności od potrzeb możesz wybierać wśród kilkudziesięciu kategorii, by odnaleźć te pozycje, które będą dla ciebie najbardziej przydatne.

Każda z wystawionych aplikacji jest szczegółowo opisana zarówno pod względem parametrów, jak i funkcjonalności, a co więcej, użytkownicy mają możliwość dodawania własnych opinii i ocen. Dzięki temu podjęcie decyzji o zainstalowaniu konkretnej pozycji może być dla ciebie łatwiejsze. Tym bardziej, że inni posiadacze konkretnych programów (zarówno z Polski jak i z zagranicy) chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami, uwagami i przemyśleniami. Są one bardzo pomocne, gdyż kilka różnych aplikacji może spełniać podobne funkcje, a jedna z nich może być pod jakimś względem bardziej przydatna od drugiej.

Co zrobić, żeby skorzystać z oferty sklepu?

Każdy posiadacz konta Google ma automatyczny dostęp do sklepu online. Wystarczy, że podasz swój aktualny adres poczty Gmail przy logowaniu i swobodnie będziesz mógł dokonywać zakupów i pobierać darmowe aplikacje w dawnym Android Market. Jeśli jednak nie zakładałeś poczty w serwisie Google, jest to dobra okazja, by nadrobić zaległości i cieszyć się nieograniczonym dostępem do najnowszych programów, gier i aplikacji.

Co więcej, założenie konta w serwisie da ci nieograniczony dostęp do mnóstwa usług  Google, które wymagają logowania. A jest to np. skrzynka mailowa zsynchronizowana z wieloma dodatkowymi narzędziami, możliwość dodawania filmów na YouTube i korzystanie z wirtualnego dysku, kalendarza czy notatnika Google. To tylko niewielka część z dostępnych opcji, które mogą ułatwić ci funkcjonowanie w sieci i pomóc organizować codzienną pracę.

Jeśli zależy ci na fachowych poradach i chcesz być na bieżąco z branżowymi nowinkami dotyczącymi nie tylko Google Play, ale też całego Androida, odwiedź koniecznie https://android.com.pl/. Znajdziesz tam solidną porcję sprawdzonej wiedzy, mnóstwo recenzji różnorodnych produktów i aplikacji, w tym także pozycji, które dopiero weszły na rynek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here