dopłaty

Dopłaty do pensji przysługują przedsiębiorcom, dotkniętym skutkami związanymi z występującą obecnie epidemią koronawirusa W Polsce. Dopłaty takie są elementem rządowej tarczy antykryzysowej. Jest to narzędzie, dzięki któremu rząd ma pomóc przedsiębiorcom, przede wszystkim tym mniejszym bądź średnim, przetrwać bardzo trudne czasy. Pracodawcy mogą składać taki wniosek od pierwszego kwietnia 2020 roku. Już pierwszego dnia po wejściu w życie, do wojewódzkich urzędów pracy trafiło ponad 170 wniosków o dofinansowanie pensji pracowników. Sprawdź kto może na nie liczyć oraz ile wynoszą!

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/doplaty-do-pensji/

Dopłaty do pensji – warunki, które należy spełnić

W przypadku rządowej pomocy, pracodawcy muszą zdobywać pieniądze, na pokrycie kosztów związanych z wynagrodzeniem pracowników, a także utrzymania działalności. Wsparcie to dotyczy składek, który trzeba wyznaczać do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W takim przypadku, należy spełniać wskazane poniżej warunki. Taka pomoc, będzie należała się:

• Małym, mikro oraz średnim przedsiębiorcom 

• firmom, których obroty spadły o co najmniej 30% 

• firmom, których obroty spadły przynajmniej o połowę 

• pracodawcom, którzy mieli przynajmniej 80% mniejsze obroty

W przypadku tych ostatnich, rząd przygotował specjalny dofinansowanie w wysokości nieprzekraczającej kwoty stanowiącej sumy 90% wynagrodzenia poszczególnych pracowników, którzy objęci są wnioskiem o dofinansowanie wraz ze składkami na ubezpieczenie społeczne, od należytych wynagrodzeń. Jedynie do 90% kwoty minimalnego wynagrodzenia powiększonego, podkładki i na ubezpieczenia społeczne od pracodawcy, w odniesieniu się do każdego pracownika.

Takie wnioski najlepiej jest składać przez internet. Jest to najlepszy, oraz najszybszy sposób, dzięki któremu rozpatrzenie będzie przyspieszony. Pieniądze na dopłaty pochodzą z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

Dopłaty od pensji – zwrot pieniędzy

Dopłaty pensji Posiadają również Pewien rodzaj haczyka, o którym warto jest wspomnieć. Jeżeli firma zbankrutuje mimo rządowej pomocy, wówczas pracodawca musi oddać państwu pozyskaną pomoc pieniężną. Pracodawca musi bowiem utrzymać zatrudnienie pracowników objętych umową przez okres dofinansowania oraz po jego zakończeniu przez czas równy temu okresowi. Inaczej przedsiębiorca zwraca dofinansowanie bez żadnych odsetek. Musi zrobić to proporcjonalnie do okresu nie utrzymania w zatrudnieniu pracownika, w terminie do 30 dni od dnia doręczeniu wezwania starosty.

Zobacz też: http://www.matay.pl/interpretacja-zus/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here