Content marketing i social media: jak przyciągnąć klientów

W dzisiejszych czasach sukces marki zależy od widoczności w internecie. W tym celu stosuje się różnorodne techniki SEO, content marketing oraz social media. Wbrew powszechnemu przekonaniu, prowadzenie Facebooka nie jest jedynie dodatkiem do reklamy! Umiejętnie prowadzona kampania tworzy przewagę na rynku.

Co to jest content marketing?

Polega on na promowaniu treści, które znajdują się na naszej stronie. W tym celu wykorzystuje się narzędzia, takie jak Google Ads oraz Facebook Ads. Są one odpowiednikiem dawnych ogłoszeń w gazecie, TV czy radiu. W skład content marketingu wchodzi też cały kontakt z klientem, odpowiadanie na jego wyszukiwania w Google, przesyłanie newsletterów oraz wiadomości posprzedażowych. Wszystkie te techniki to składowe większej strategii przyciągnięcia klienta, dotarcia do niego i reagowania na jego potrzeby.

Jakie korzyści daje?

Podstawową zaletą content marketingu jest poprawa widoczności naszej strony w Google. To pozwala nam dotrzeć do szerszej grupy klientów, potencjalnie zainteresowanych naszym produktem lub treściami. Wpływa to pozytywnie na rozpoznawalność marki, a co za tym idzie – poprawia jej renomę. Dzięki technikom takim jak rozsyłanie newslettera lub specjalnych ofert, możemy spieniężyć ruch na stronie. Jeśli nasza strona pojawia się wysoko w wyszukiwarce, regularnie prowadzimy social media i bloga – budujemy wizerunek przyjaznej marki i eksperta w dziedzinie.

Jakie social media wybrać?

Media społecznościowe są siłą współczesnego marketingu. Najpierw poświęćmy chwilę na określenie docelowej grupy odbiorców. Nasze treści kierujmy wyłącznie na te portale, gdzie oni są obecni. Najbardziej uniwersalne jest prowadzenie fanpage na Facebooku, ponieważ prawie każdy ma tam konto. Drugim popularnym kanałem jest Instagram. Tu sukces zależy od branży – najlepiej sprawdzi się przy tematyce lifestyle, kosmetycznej, gastronomicznej, turystycznej. Podstawą są estetyczne zdjęcia, chwytliwe opisy i trafne hashtagi. W branżach finansowych i HR odpowiedni będzie LinkedIn, który zyskuje w Polsce na popularności.

Skuteczne prowadzenie fanpage

Kluczową kwestią jest utrzymywanie relacji z odbiorcami – szybkie odpowiedzi na komentarze, odnoszenie się do różnych kwestii w kolejnych postach, aby było widać nasze zaangażowanie. Ważne jest, aby nasz profil miał uzupełnione wszystkie dane kontaktowe, by odbiorca mógł do nas dotrzeć przez różne kanały. Należy też bacznie obserwować konkurencję oraz nowe trendy i szybko reagować na zmiany. Jeśli nie nadążamy za prowadzeniem takiego profilu, pomocna może okazać się agencja social media, która specjalizuje się w obsłudze marki w mediach społecznościowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here