Czy internet stacjonarny jest jeszcze potrzebny?

W ostatnich latach nasze życie zdecydowanie przyspieszyło, sprawiając, iż musimy być czasami w kilku miejscach jednocześnie, często spędzając poza domem sporą część dnia – różnego rodzaju wyjazdy, szkolenia, czy weekendowe wypady oznaczają przełączenie się na mobilny tryb życia, co pociąga za sobą szereg zmian. Chcąc stale pozostać w kontakcie z wirtualnym światem, ważne jest posiadanie dostępu do internetu z każdego miejsca, więc czy w obecnych czasach, stacjonarne łącze ma jeszcze prawo bytu jeśli chcemy mieć tani internet domowy?

Sprawa jest prosta jeśli jesteśmy typem domatora, który większą część dnia spędza w swoich czterech ścianach, a ulubioną rozrywką jest oglądanie filmów i seriali dostępnych w serwisach streamingowych, czy granie na konsoli. Jeśli dodatkowo nie zamierzamy ruszać się z obecnego miejsca zamieszkania w najbliższych dwóch czy trzech latach to sprawa wydaje się być rozwiązana – w takich sytuacjach, internet stacjonarny jest jak najbardziej dobrym rozwiązaniem.

Jednak w przypadku, kiedy w naszym życiu słowo mobilność odmieniamy przez wszystkie przypadki, warto rozejrzeć się za inną opcją. Częste przebywanie poza domem, liczne wyjazdy na weekendy, czy nieustanne życie na walizkach sprawiają, że stałe łącze może okazać się problematyczne. W takiej sytuacji dobrym pomysłem jest sięgnięcie po mobilny router.

Na polskim rynku znajdziemy mnóstwo ofert, które gwarantują nam tani internet domowy w odpowiedniej dla nas konfiguracji. Za sprawą stale rozwijającej się technologii, minęły już czasy, gdy łączyło się to z limitem transferu danych, spadkiem prędkości pobierania po przekroczeniu pewnego pułapu czy też wysokimi opłatami abonamentowymi. Obecnie, odwiedzając strony internetowe lub składając wizytę w salonie operatora, szybko dopasujemy idealną dla nas ofertę.

Czym powinien charakteryzować się tani internet domowy?

Cechą wyróżniającą powinny być niskie rachunki, nie tylko za samo, comiesięczne korzystanie, ale także aktywację i wypożyczenie routera. Najlepiej, kiedy operator oferuje nam bezpłatne włączenie usługi i możliwość przetestowania swojej oferty przez pewien okres, na przykład czternastu dni. Ważnym czynnikiem jest także sama prędkość połączenia, gdyż chcąc spokojnie korzystać z możliwości oglądania filmów w internecie, powinniśmy rozglądać się za łączem powyżej 20 Mb/s. Sprawą jednak najważniejszą jest to, aby dana oferta charakteryzowała się brakiem limitu, czyli była po prostu nielimitowana, a z uwagi na częstą mobilność użytkownika, zapewniała także podłączenie się do sieci w dowolnym miejscu kraju, bez konieczności zmiany umowy – nigdy przecież nie wiadomo, co przyniesie kolejny dzień, prawda?

Plusów przemawiających za mobilnym internetem domowym jest znacznie więcej, jednak wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Najlepiej jeszcze przed pójściem do salonu zastanowić się czego oczekujemy i wówczas uzyskać kompletną informację od operatora. Dobrym rozwiązaniem jest także sprawdzenie oferty w internecie i porównaniem jej z innymi rozwiązaniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here