Sklepy internetowe: czy VPS jest najlepszym rozwiązaniem?

Od czasu do czasu zdarza się tak, że sklepy internetowe odnotowują wzmożony wzrost aktywności ze strony użytkowników. Najczęściej jest to związane z sezonowymi wyprzedażami czy wprowadzeniem nowej oferty. W takich sytuacjach może się okazać, że zwykły hosting nie wystarcza, a sklep jest zbyt mocno przeciążony i przestaje działać, co przekłada się z kolei na realne straty dla przedsiębiorcy. Alternatywą może być serwer VPS.

Sklepy internetowe: dlaczego są bardziej zagrożone?

Teoretycznie wszystkie miejsca w sieci (zwykłe strony internetowe, fora, portale, sklepy) są narażone na awarie i przerwy w działaniu hostingu, który może być mocno przeciążony. W praktyce najbardziej narażone są jednak sklepy internetowe, które w niektórych okresach odnotowują wzmożoną aktywność użytkowników dokonujących serii działań na stronie. Jest to mocno powiązane z sytuacjami, gdy sklepy decydują się na wyprzedaż sezonową, akcję promocyjną czy wprowadzenie nowych produktów. Duża liczba użytkowników znajdujących się na stronie w tym samym momencie może doprowadzić do przeciążenia serwera. Konsumenci wymagają jednak od branży e-commerce niezawodności; zależy im na komforcie użytkowania i dostępu do wybranych produktów i usług w każdym momencie. Z tego względu właściciele sklepów internetowych są zmuszeni do poszukiwania nowych rozwiązań. Jednym z nich może być skorzystanie z serwera VPS.

VPS jako alternatywa dla sklepów internetowych

VPS to nic innego jak wirtualny serwer internetowy, który stanowi jednocześnie wydzieloną część serwera dedykowanego. Jedną z jego charakterystycznych cech jest skalowalność parametrów; to oznacza, że w określonych sytuacjach (opisanych wcześniej) użytkownik serwera (w tym wypadku: właściciel sklepu internetowego) może zmienić parametry w taki sposób, by jego strona była w stanie obsłużyć wzmożony ruch. Oczywiście wiąże się to z większymi wydatkami, ale tylko na moment zmiany parametrów. Po zakończonej akcji promocyjnej czy wyprzedaży właściciel sklepu internetowego może wrócić do poprzednich parametrów, a tym samym – do poprzedniej wysokości opłat. Dzięki VPS można zatem uniknąć zarówno awarii sklepu jak i zbędnych wydatków (czyli zwiększania parametrów bez konieczności). Więcej o serwerach VPS i korzyściach płynących z korzystania z tej usługi można znaleźć np. na stronie.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here