Szkolenia Scrum

Scrum to coraz popularniejsza metoda pozwalająca na efektywniejsze tworzenie nowych produktów i usług. Kluczową rolę odgrywa w niej tzw. Scrum Master, czyli osoba nadzorująca przebieg procesów. Zapotrzebowanie na tego typu specjalistów stale rośnie. W pozyskaniu odpowiedniej wiedzy i umiejętności pomagają zaś szkolenia Scrum. Dowiedz się, czego można się na nich nauczyć i dlaczego warto rozwijać się w tym kierunku.

Co to jest Scrum i na czym polegają jego zasady?

Jeśli szukasz metody, która pomoże Ci w efektywnym tworzeniu nowych produktów oraz właściwym reagowaniu na zmiany oczekiwań klienta czy rynku, Scrum jest dla Ciebie. To metodyka bazująca na zasadach Agile, czyli „zwinnego” zarządzania. Została ona ukształtowana na potrzeby realizacji projektów z zakresu IT, ale obecnie coraz częściej jest stosowana również w innych dziedzinach. Zasady Scrum sprawdzają się bowiem wszędzie tam, gdzie trzeba stworzyć coś nowego. Tworzą one ramy postępowania (framework), które pomagają rozwiązywać najróżniejsze problemy.

Scrum bazuje na dostarczaniu produktu w małych przyrostach. Dzięki temu orientacja w postępie prac jest bardzo łatwa. Bardzo ważnym aspektem tej metodyki jest też wyróżnienie wszystkich uczestników projektu, tzn. Zespołu, Właściciela Produktu i Scrum Mastera. Ten ostatni czuwa nad odpowiednim przebiegiem procesu i skupia się na metodach działania, pomagając pozostałym uczestnikom osiągnąć wymaganą efektywność.

Szkolenia Scrum – dlaczego warto

Efektywne, „zwinne” zarządzanie projektami staje się we współczesnym świecie bardzo ważną umiejętnością. Stąd taka popularność podejścia Agile i związanych z nim technik, takich jak Scrum. Ich opanowanie pomaga firmom działać sprawniej i skuteczniej, a tym samym wybić się na wysoce konkurencyjnym rynku. Szkolenia Scrum to idealna propozycja dla tych pracodawców, którzy chcą inwestować w rozwój swojego personelu. Dostępne są zarówno podstawowe kursy pomagające zapoznać się z jej tematyką i wdrożyć „zwinne” rozwiązania, jak i bardziej zaawansowane programy dedykowane doświadczonym Scrum Masterom, członkom zespołów Scrum i osób zainteresowanych jeszcze wydajniejszą pracą. Szukając tego typu szkoleń warto odwiedzić bazę szkoleń Scrum prowadzoną w serwisie Eventis.pl. Zebranie ofert szkoleń od różnych firm szkoleniowych w jednym miejscu znacznie skraca czas poszukiwania najlepszego szkolenia, a możliwość porównania ofert gwarantuje że wybrane szkolenie będzie nie tylko na wysokim poziomie merytorycznym, ale również konkurencyjne cenowo.

W ofercie dostępne są zarówno tradycyjne szkolenia stacjonarne, organizowane przede wszystkim w dużych miastach, takich jak Warszawa, Poznań, Wrocław czy Kraków, jak też szkolenia online realizowane w formule na żywo oraz w postaci kursów online. Zaletą szkoleń Scrum realizowanych online jest ich większa przystępność – nie jesteśmy ograniczeni do oferty lokalnych firm szkoleniowych, możemy wybierać w propozycjach z całej Polski, jak też często zoptymalizować budżet szkoleniowy. Ze względu na brak konieczności ponoszenia kosztów wyżywienia, podróży służbowej czy wynajmu sali szkoleniowej prze organizatora szkolenia online cechują się niższymi cenami. Kursy e-learning polecane są natomiast osobom, które ze względu na nieregularny czas pracy chcą samodzielnie decydować o czasie i miejscu realizowania kolejnych zajęć w programie kursu.

Szkolenia Scrum coraz częściej wybierane są również przez osoby chcące zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku pracy. Specjaliści tej dziedziny na pewno będą poszukiwani w najbliższym czasie, dlatego na pewno jest to dobry kierunek rozwoju! Nie bez znaczenia jest również fakt, że osoby pracujące w roli Scrum Mastera mogą liczyć na bardzo atrakcyjne wynagrodzenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here