Nadruk na jasnej odzieży

Nadruki na odzieży cieszą się nieustającą popularnością. Ulubiony wzór na koszulce, bluzie czy czapce to w końcu coś, co nie tylko wyróżnia nas z tłumu, ale również sprawia, że wyglądamy modnie i stylowo. Nadruki stosuje się również w celach marketingowych czy np. na odzieży sportowej. Możliwości jest sporo tak jak sposobów na wykonanie nadruku. Popularne są m.in. nadruki na jasnej odzieży, choć często pada tutaj pytanie, czy to się rzeczywiście opłaca?

Jakie są metody nadruku na ubraniach?

Wykorzystanie nowoczesnych metod nadruku to klucz do zaoferowania odpowiedniej jakości. Nadruk musi być bowiem odporny na uszkodzenia mechaniczne, prania, suszenie, prasowanie i nie tylko. W zależności od wybranej metody ostateczna wytrzymałość nadruku będzie się jednak różnić — co należy wziąć pod uwagę m.in. podczas czyszczenia czy prasowania odzieży.

Wśród najczęściej wybieranych technologii nadruku znajdują się: sublimacja, folia flex czy sitodruk. Nie każda metoda jest jednak opłacalna przy niskich nakładach. Przykładowo sitodruk to technologia charakteryzująca się bardzo wysoką jakością, lecz na tyle droga, że wybiera się ją wyłącznie przy składaniu dużych zamówień.

Sublimacja — trwałość i jakość nadruku

Wiele osób zastanawia się, czy nadruk na jasnej odzieży rzeczywiście się opłaca. Wynika to przede wszystkim z obawy o trwałość takiego nadruku i związane z tym ewentualnie dodatkowe koszta. Wybrana metoda musi więc oferować odpowiednią jakość — sublimacja jest jedną z najlepszych i najpopularniejszych technologii, która gwarantuje pełną satysfakcję z efektu końcowego.

Sublimację wykorzystuje się też m.in. podczas przenoszenia zdjęć na odzież. Cały proces polega na wgrzewaniu specjalnych tuszy w papier sublimacyjny i na przenoszeniu wzoru na wybraną tkaninę. Takie nadruku są praktycznie nieścieralne nawet po wielokrotnym praniu i niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne. Poza tym sublimacja jest metodą tanią również przy niskich nakładach.

Sublimacja — nadruk również na jasnej odzieży

Nie wszystkie metody nadruku sprawdzą się w przypadku jasnej odzieży. Dlatego tak popularna jest sublimacja. Nadruk tworzony za pomocą tej techniki będą świetnie odwzorowywać kolory, a do tego nie zetrą się nawet po wielu praniach. Nadruki sublimacyjne tworzy się głównie na tkaninie poliestrowej ze względu na fakt, że to właśnie na poliestrze osiągniemy najlepsze efekty i najwyższą trwałość.

Druk sublimacyjny to wysoka jakość i trwałość. Technika ta pozwala uzyskać wyraziste kolory i niemal wszystkie ich odcienie. Nadruk wykonany tą metodą jest trwały (nie będzie blaknąć ani się kruszyć) i odporny na prasowanie, suszenie czy warunki atmosferyczne. Warto również dodać, że sublimacja należy do ekologicznych sposobów produkcji, które są nieszkodliwe dla środowiska naturalnego oraz dla ludzi. Nadruki sublimacyjne można stosować na różnych typach odzieży: od koszulek, po obrusy, piórniki, kubki czy czapki.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z https://www.promonadruk.pl/nadruki-na-ubraniach/nadruki-na-odziezy/sublimacja/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here