Jak zdobyć followersów na Instagramie? Skuteczne porady

Kwestia tego, jak zdobywać followersów na Instagramie, nie dla wszystkich może być jasna, a samo pozyskanie obserwujących może się okazać zadaniem ponad nasze siły czy umiejętności. Zdobycie obserwujących w znacznej ilości nie jest wcale niemożliwe, a można to osiągnąć stosując techniki marketingu, o których Ci opowiemy.

Instagram jest aplikacją działającą głównie na telefonach komórkowych, ale możemy z niej również korzystać na komputerach stacjonarnych czy laptopach, umożliwia nam ona przesyłanie zdjęć i publikację ich w sieciach społecznościowych.

Liczba obserwujących na Instagramie pozwala na zwiększenie rozpoznawalności profilu w sieci, a to ma kluczowe znaczenie dla firm, i nie tylko, które zamierzają zarabiać na swojej popularności. Oczywiście jak wszędzie tak i na instagramie początki mogą nie być łatwe.

Jak zdobyć followersów na Instagramie – kilka prostych rad

Zapewne poza instagramem masz konta na facebooku lub twitterze a może prowadzisz kanał na YouTube, to mogą być dla Ciebie doskonałe źródła promocji swojego profilu w Instagram i na zdobycie fallowersów.

Zacznij przekierowywać ruch z innych miejsc w sieci

Na naszym blogu lub stronie internetowej możemy wygenerować sobie oficjalne logo z „call to action” o treści na przykład: „obserwuj mnie” lub „dołącz do obserwujących”. albo umieścić widżet z widoczną aktywnością na Instagramie.

Zrób konkurs

Wielu obserwujących możesz pozyskać organizując konkurs na profilu, uczestników konkursu możesz pozyskać na przykład z Facebooka który oferuje integrację z kontem na Instagramie, dzięki czemu możesz na tablicy i w wydarzeniach umieszczać informacje i pozyskiwać obserwujących.

Tagi pomagają zwiększyć ilość obserwujących

Pamiętaj że dodawanie zdjęć hurtowo może wcale nie być dobre ma to tylko zastosowanie w przypadku profili dobrze zaplanowanych i prowadzonych profesjonalnie. Lepiej dodawać jeden wartościowy post dziennie i dobrze otagowany niż wrzucać byle co.

Jak zdobyć followersów na Instagramie? Skuteczne porady

Dobre posty przyciągają obserwujących i sprawiają że częściej nas odwiedzają a co za tym idzie przywiązują się do nas.

Zacznij zwracać uwagę na popularne hashtagi. Wykorzystując je we własnych zdjęciach, można wziąć udział w interesujących tematach, co niewątpliwie zachęci innych użytkowników do obserwowania konta.

Prowadź dialog i dyskusję

Zaoferuj swoim obserwującym coś więcej niż bierne przeglądanie zdjęć i postów, staraj się z nimi nawiązywać kontakt, odpowiadać na ich komentarze, i podejmować wartościowe dyskusje zawsze odpowiadając używaj oznaczenia osoby stosując @nazwa_uzytkownika to zachęca go do ponownej aktywności na Twoim profilu.

Obserwuj innych

Zacznij obserwować innych użytkowników, ale tylko tych którzy prezentują wartościowe treści a nie jak leci. Nigdy nie wymieniaj się z innymi “słabymi” profilami wymianą obserwuje bo Ty obserwujesz – to nie ma sensu bo możesz zacząć obserwować coś co jest wbrew Twoim przekonaniom aby zupełnie nie pasuje do Twojego profilu.

Podsumowanie

Tak na prawdę odpowiedź na pytanie jak zdobywać fallowersów jest banalnie prosta musisz wejść z nimi w interakcję, samo publikowanie zdjęć nie uczyni z Ciebie gwiazdy na Insta, jeżeli jednak będziesz postępować zgodnie z naszymi wskazówkami możesz być pewna że liczba obserwujących Cię osób zacznie rosnąć a Ty będziesz cieszyć się popularnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here