Jak wymieniać nowy samochód co kilka lat

Przymierzasz się do zakupu fabrycznie nowego samochodu, jednak zastanawiasz się nad słusznością takiego rozwiązania? Jesteś osobą, która lubi zmieniać auta co jakiś czas, a wiązanie z bankiem poprzez nawet 10-letni kredyt nieco to utrudni? Sprawdź, jak możesz wymieniać samochody częściej – bez konieczności wcześniejszej spłaty zobowiązania.

Kredyty samochodowe cieszą się sporą popularnością, ponieważ pozwalają na szybkie sfinansowanie zakupu nowego pojazdu – bez konieczności wnoszenia dużego wkładu własnego na start. Warto jednak wziąć pod uwagę takie produkty finansowe, które nie stanowią żadnego ograniczenia, np. w kwestii wymiany samochodu na nowy.

Poznaj kredyt TCM

Kredyt TCM to tzw. kredyt oparty o cykliczną wymianę pojazdu (Trade Cycle Management). Taka forma finansowania zakłada już więc z góry, że kredytobiorca będzie mógł zakupić nowy samochód po kilku latach użytkowania poprzedniego.

Zasada działania takiego kredytu samochodowego jest prosta:

 • kredytobiorca reguluje raty zgodnie z harmonogramem
 • po 3-4 latach (w zależności od warunków umowy) może wymienić pojazd na nowy.

Warto przy tym podkreślić, że spłata ostatniej raty trwającego kredytu oraz zaciągnięcie kolejnego zobowiązania nie wymaga angażowania środków własnych. Wszystko dzięki gwarancji odkupu pojazdu od dealera. Uzyskane w ten sposób pieniądze wystarczą na uregulowanie ostatniej raty zobowiązania oraz wkład własny – kolejnego. Dzięki temu kredytobiorca zachowuje płynność finansową.

Ile kosztuje kredyt TCM?

Jak pokazuje kalkulator kredytu samochodowego, finansowanie może być tańsze w porównaniu z innymi standardowymi produktami.

Przykład 1. Załóżmy, że kupujesz auto w cenie 77008,03 zł. Wpłata własna wynosi 29611,48 zł. Umowa została podpisana na 48 miesięcy. Przy oprocentowaniu wynoszącym 5,99%, parametry kredytu są następujące:

 • całkowita kwota kredytu (bez kredytowych kosztów) 47396,55 zł,
 • całkowita kwota do zapłaty 58214,03 zł,
 • RRSO 8,41%
 • całkowity koszt kredytu 10817,48 zł (w tym prowizja 5,38 % (2549,93 zł) odsetki 8267,55 zł),
 • 47 miesięcznych rat równych w wysokości 857,10 zł i ostatnia 48 rata w wysokości 17930,33 zł.

Aby więc oszacować całkowite koszty finansowania oraz porównać ofertę z innymi, warto wykorzystać kalkulator kredytu samochodowego. Narzędzie to pomoże wybrać finansowanie na warunkach dostosowanych do oczekiwań i możliwości finansowych.

Kredyt TCM – czy warto?

Każdy kredytobiorca powinien odpowiedzieć sobie na to pytanie we własnym zakresie, uwzględniając swoje potrzeby. Warto jednak rozważyć taką formę finansowania, ponieważ wydaje się korzystną opcją. Wskazuje na to m.in. Kredyt SMARTPLAN na nowe pojazdy dostępny w Toyota Banku. Decydując się na taki produkt, można liczyć np. na:

 • niski wkład własny
 • brak ukrytych kosztów
 • niską miesięczną ratę
 • możliwość dopełnienia formalności bezpośrednio u dealera.

Porównaj więc oferty i sprawdź, jaki kredyt samochodowy jest dla Ciebie najbardziej korzystny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here