Zakładanie e-sklepu - od czego zacząć?

Handel internetowy rozwija się w zaskakującym tempie, jest on bowiem bardzo popularną formą sprzedaży produktów i usług. Planując założenie sklepu internetowego warto zwrócić uwagą na stronę formalną. Musimy zapoznać się z niezbędnymi formalnościami związanymi z prowadzeniem sprzedaży w internecie.

Czy muszę mieć firmę aby prowadzić sklep internetowy?

Tak, ponieważ dokonujesz transakcji oraz odpowiadasz za dane i pieniądze swoich klientów, prowadzenie sklepu w internecie nie różni się pod tym względem niczym w porównaniu ze sklepem stacjonarnym.

O czym warto pamiętać?

Jeżeli chcesz prowadzić sklep internetowy w kilka osób pomyśl o założeniu spółki cywilnej, spółka cywilna nie posiada odpowiedzialności prawnej a każdy wspólnik musi posiadać własną działalność gospodarczą.

Zakładanie e-sklepu a właściwe PKD

.Jeżeli zakładasz sklep internetowy to właściwym numerem PKD będzie PKD 47.91.Z czyli sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy wysyłkowe lub internet.

Inne numery PKD, które należy brać pod uwagę zależą głównie od charakteru prowadzonej działalności ale możesz rozważyć jeszcze te poniżej:

PKD 47.99.Z – Pozostała sprzedaż detaliczna prowadzona poza siecią sklepową, straganami i targowiskami,

PKD 62.09.Z – Pozostała działalność usługowa w zakresie technologii informatycznych i komputerowych.

Zakładanie e-sklepu - od czego zacząć?

Jeżeli prowadzisz jednocześnie sklep internetowy oraz sklep stacjonarny, możesz dodać jeszcze PKD 47.19.Z – Pozostała sprzedaż detaliczna prowadzona w niewyspecjalizowanych sklepach.

e-sklepu i konto firmowe

Aby w pełni funkcjonować i móc przyjmować płatności musisz posiadać konto internetowe i w przypadku działalności jednoosobowej wcale nie musi być to rachunek firmowy może być zwykłe konto osobiste.

Oczywiście wygodniej nam będzie oddzielić wpływy firmowe od prywatnych jeżeli założymy konto firmowe, często takie konta są darmowe pod warunkiem że przez nasze konto przepłynie jakaś zadeklarowana przez bank kwota minimalna oraz jeżeli z rachunku będziemy opłacać ZUS.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here