Zaawansowane funkcje antywirusów AVAST

Co przychodzi ci na myśl kiedy myślisz o programie antywirusowym? Z pewnością pierwsze skojarzenia to skaner, który wyszukuje złośliwe oprogramowanie; firewall będący z zaporą dla hakerów oraz ochrona poczty przed spamem. Tak, to teraz standard. Te funkcje znajdziesz właściwie w każdym antywirusie. Tym, co wyróżnia te najlepsze na rynku, są funkcje dodatkowe, pozwalające chronić komputer w znacznie bardziej zaawansowany sposób. Przekonaj się na przykładzie komercyjnych programów Avast jak powinna wyglądać taka ochrona.

AVAST zapewnia szczelną ochron antywirusową

Istotą zaawansowanego bezpieczeństwa jest zablokowanie wszystkich potencjalnych możliwości ataku na komputer. Avast monitoruje cały czas pracę systemu by móc w porę zareagować na pojawiające się zagrożenia. Kontrola obejmuje m.in. pocztę email, Internet, przeglądarkę, sieć Wi-Fi oraz kamerę.

Jak to wygląda w praktyce? Antywirus Avast sprawdza czy pobierane na dysk pliki nie są zainfekowane, kontroluje zawartość maili i załączników, a także to, czy ktoś nie włamał się do sieci Wi-Fi. Jeżeli napotka podejrzany plik lub ślady obecności hakera, użytkownik jest natychmiast ostrzegany, a wykonanie złośliwego kodu zatrzymywane. Te mechanizmy pozwalają zapewnić bezpieczeństwo w każdy możliwy sposób i chronią przed wykorzystaniem różnego rodzaju wirusów podczas ataku na komputer.

Baza wirusów w antywirusie AVAST jest na bieżąco monitorowana

Drugim filarem zaawansowanego bezpieczeństwa jest inteligentne monitorowanie zagrożeń. Programy Avast korzystają z bazy wirusów, która aktualizuje się nawet kilkanaście razy na dobę. Dzieje się tak dlatego, że od razu reagujemy na informacje o nowych zagrożeniach. A ponieważ z naszych antywirusów korzysta dwa miliony użytkowników na całym świecie, jesteśmy świetnie poinformowani o tym co w sieci piszczy.

Avast opiera swoją pracę również na mechanizmach sztucznej inteligencji, dzięki którym potrafi rozpoznać wirusy na podstawie ich zachowania. Nawet jeżeli konkretny wirus nie został jeszcze dodany do bazy, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostanie rozpoznany gdy tylko zacznie wykonywać swoje zadania.

Prywatność w Internecie? Dzięki AVAST to możliwe

Trzecim filarem ochrony jest zapewnienie użytkownikowi prywatności i chronienie danych wrażliwych. Do takich należą z pewnością hasła i dane do logowania. W wielu antywirusach Avast dostępne są menedżery haseł, pozwalające zapomnieć wszystkie hasła, a także sejfy na dane, będące bezpieczną przechowalnią tych informacji, które nie powinny się dostać w obce ręce.

Ochrona kamery przed przejęciem pomaga zaś wyeliminować podglądaczy i osoby ciekawskie.

Antywirusy Avast mają również wiele funkcji, których zadaniem jest uproszczenie pracy na komputerze i optymalizacja jego ustawień.

Wśród nich warte uwagi są zaprogramowane tryby działania, takie jak np. tryb cichy (powoduje, że antywirus nie przeszkadza użytkownikowi wyskakującymi okienkami). Avast, jako jeden z niewielu programów dostępnych na rynku, umożliwia równolegle korzystanie z dwóch antywirusów, pozwalając na wyłączenie części funkcji powodujących konflikt.

Avast to nie tylko darmowy antywirus. To również komercyjna, zaawansowana ochrona z wieloma funkcjami dodatkowymi, dzięki którym komputer jest naprawdę dobrze chroniony.

Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG.

Przekonaj się jak działa najlepszy antywirus AVAST!

avast ultimate

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here