Sklep online z wąskim asortymentem

Według renomowanego portalu statista.com, aktualna wartość polskiego rynku e-commerce wynosi 50 miliardów złotych. Zawrotna suma, prawda? Jak, w takim razie, uszczknąć dla siebie kawałek tej ogromnej kwoty. Perspektywa udziału w tak wielkim biznesie może budzić wątpliwości, bo skoro istnieją firmy, które generują przychody w ogromnych kwotach – jak znaleźć pośród nich miejsce na swój biznes? Odpowiedzią na to pytanie może być sklep online z wąskim asortymentem.

Przygotowania do stworzenia oferty

Decydując się na sprzedaż mniejszej ilości produktów, otwieramy sobie drogi rozwoju na innych płaszczyznach. Kompletując ofertę z wąskim asortymentem, możemy skupić się na jakości oferowanych produktów. Spójrzmy, przykładowo, na branżę odzieżową. Jeżeli zdecydujemy się na sprzedaż czapek, mamy bardzo dużo możliwości – od koloru i kształtu, przez zastosowanie, do ceny. Tak naprawdę, oferta internetowa będzie mogła zawierać kilkadziesiąt kategorii, ale czym wyróżniałaby się na tle innych? No właśnie, chyba niczym, ponadto wystawiałaby się na konkurencję z największymi gigantami odzieżowymi, którzy dysponują ogromnym budżetem, doświadczeniem i zasobami ludzkimi. Jednak, gdybyśmy zdecydowali się na sklep internetowy oferujący tylko czapki zimowe? Zamieszczając przykładowe kategorie: czapka zimowa, czapka damska, czapki damskie, czapki męskie –  moglibyśmy mocno zawęzić swoją ofertę. Ograniczając swoją uwagę, tylko do tego tematu – poświęcimy więcej czasu na zebranie informacji, może na podróż do chłodniejszych krajów i zawarcie kontaktów z lokalnymi dostawcami, czy poszukanie unikatowych produktów, które będą dostępne tylko na naszej witrynie.

Dbałośc o detale

Jak widać, wąski asortyment nie oznacza wąskiej drogi rozwoju. Pośród wielu cech rynku e-commerce, jedną z najbardziej cenionych jest profesjonalizm – atut, na który mogą sobie pozwolić tylko nieliczni. Sklep online z wąskim asortymentem, może być dobrym rozwiązaniem. Mimo, że przy inwestowaniu zawsze istnieje ryzyko, to w tym wypadku wydaje się być mniejsze. Ponadto stwarza nam dogodne warunki do osiągnięcia profesjonalnego, wysokiego poziomu usług – dzięki małej ilości sprzedawanych produktów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here