Samsung Galaxy M21

Do tej pory Samsung brylował w dziedzinie produkcji flagowych smartfonów o wyśrubowanych parametrach. Koreański producent nie tylko zdystansował swoich amerykańskich i azjatyckich konkurentów, ale też śmiało wytyczał nowe trendy w branży mobilnej komunikacji. Zdecydowanie gorzej radził sobie w kategorii urządzeń z tak zwanej średniej półki. To się jednak zmieniło wraz z premierą modelu Galaxy M21.

Wyposażenie klasy wyższej

Samsung Galaxy M21 jest przedstawicielem niezwykle popularnej klasy smartfonów łączących wystarczające dla przeciętnego użytkownika możliwości techniczne z atrakcyjną ceną. W tym wypadku nie przekracza ona 1 000 zł i trzeba przyznać, że biorąc pod uwagę aktualną charakterystykę rynku, nie jest to kwota wygórowana. Co otrzymujemy w zamian? Ekran chroniony szkłem Gorilla Glass 3, plecki wykonane z trwałego tworzywa, symetrycznie umiejscowiony obiektyw przedniej kamery i głośnik mono to elementy zbieżne ze specyfikacją większości produktów z tej półki cenowej. Jednak jeśli dokładniej przyjrzymy się specyfikacji, to dostrzeżemy moduł NFC umożliwiający płatności zbliżeniowe, aparat wyposażony w dodatkowy obiektyw szerokokątny i oferujący nagrywanie w 4K, a także coraz rzadziej spotykane złącze słuchawkowe jack 3.5 mm. 

Zastosowany wyświetlacz to ekran Super AMOLED o najpopularniejszej obecnie przekątnej 6.4 cala. Zastosowana technologia gwarantuje uzyskanie głębokiej czerni i żywych nasyconych kolorów. Jasność jest wystarczająca podczas codziennego użytkowania, jednak podczas korzystania w pełnym słońcu może okazać się nieco zbyt mała. Nie jest to jednak niedogodność, która mogłaby dyskwalifikować omawiany telefon. W standardzie znajduje się filtr światła niebieskiego, który doskonale wpływa na ergonomię korzystania z telefonu po zmroku. Ekran zajmuje całą przednią powierzchnię urządzenia, co sprawiło, że skaner odcisku palców znalazł się na tylnej ściance. Urządzenie można odblokować również przy użyciu skanera twarzy.

Smartfon pracuje pod kontrolą system Android w wersji 10. Praca jest wyjątkowo płynna, czego zasługą jest wyposażenie urządzenia w 4 GB pamięci RAM i czterordzeniowy procesor taktowany zegarem 2.3 GHz. Użytkownik otrzymuje do dyspozycji 64 GB przestrzeni użytkowej. Litowo-jonowa bateria o pojemności 6000 mAh sprawdza się nad podziw dobrze, a dzieje się tak między innymi dzięki autorskim systemom zarządzania energią.  Dodatkowo użytkownik zyskuje możliwość stosunkowo szerokiej ingerencji w ustawienia systemu, którą mogą pomóc w wydłużeniu czasu pomiędzy ładowaniami oraz sprzyjają personalizacji zgodnej z gustem właściciela.

Jak uatrakcyjnić wygląd telefonu?

Wykonanie telefonu jest staranne, a zastosowane materiały charakteryzują się wysoką jakością. Wygląd telefonu jest jednak przeciętny i jego estetyka na tle konkurencji nie wyróżnia się niczym szczególnym. Zakup etui do Samsung Galaxy M21 pozwoli na nadanie urządzeniu walorów indywidualnych. Warto pokusić się o tę inwestycję – smartfon nie tylko zyska na uroku, ale też zdecydowanie wzrośnie jego odporność na czynniki zewnętrzne i ewentualne uszkodzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here