Praca w korporacji - czy rzeczywiście ma same wady?

Praca w korporacji kojarzona jest z nadgodzinami i brakiem życia osobistego, nie zmienia to jednak faktu że w korporacjach pracuje bardzo wiele osób a one nadal zatrudniają nowych pracowników. Wbrew temu co się o nich mówi korporacje mają też sporo zalet na których dziś się skupimy.

Idealna na początku kariery zawodowej

Doskonałym sposobem na pierwszą pracę jest właśnie podjęcie jej w korporacji, korporacje często umożliwiają strat bez doświadczenia, bo stać je na szkolenie swoich pracowników. Wśród tych doświadczonych z pewnością są diamenty, które odpowiednio oszlifowane posłuż jej przez lata. Korporacje dając szansę młodym mogą liczyć na ich zaangażowanie oraz kreatywność.

Duże firmy chętnie inwestują w swoich praowników oferuja im szereg szkoleń, zapoewniając im dostęp do pakietów socjalnych jak siłownia czy dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne, a to przyciąga do nich jak magnes.

Korporacja oferuje nam również coś czego nie dadzą nam małe firmy, chodzi mi tu o nowe znajomości i kontakty interpersonalne, dają one możliwość doskonalenia i podpatrywania pracy innych z większym stażem i doświadczeniem.

Z korporacją nie musimy się wiązać na stałe, ale zawsze w przypadku renomowanej firmy wpis w CV zaświadczający o pracy w dużej korporacji może być dużym atutem podczas szukania nowego zatrudnienia, pracodawcy chętnie skorzystają z Twojego doświadczenia.

Co wybrać praca w korporacji, czyli praca stabilna?

Wiele mówi się o motywacji innej niż płaca, ale wiadomo pieniądze są najważniejsze i tu zdecydowanie korporacje wygrywają z małymi firmami bo oferują naprawdę godziwe wynagrodzenie. Pensje są wysokie w porównaniu z rynkiem a do tego kuszą pakietami socjalnymi co sprawia że tak naprawdę pracownik przywiązuje się do stylu życia w korporacji i część z nich zostaje na dłużej lub na zawsze korzystając ze spokojnego i stabilnego życia.

Dodatkowym atutem jest fakt, że w korporacjach pensja jest zawsze na czas, a to sprzyja dobremu samopoczuciu i stabilności pracownika.

Korporacja zaplecze socjalne.

Praca w korporacji często wiąże się z nadgodzinami, wiadomo są plany które trzeba zrealizować i osiem godzin czasem nie wystarczy, dlatego firmy prześcigają się w udogodnieniach dla swoich pracowników i starają aby czuli się jak w domu.

Praca w korporacji - czy rzeczywiście ma same wady?

Poza standardami jak darmowa woda, kawa, czy firmowe stołówki z obiadami za symboliczną złotówkę, niektóre firmy oferują nawet przedszkola czy miejsca do drzemki, a wszystko to po to abyś pracował wydajniej i dobrze postrzega swojego pracodawcę.

Praca w korporacji nie zawsze, na zawsze

Zalet korporacji jest sporo i nie ulega to wątpliwości, nie prawdą jest również to że pracując w dużej firmie rezygnujemy z życia prywatnego, są firmy gdzie możesz pracować w domu kiedy chcesz, możesz nie przychodzić do biura nawet miesiąc byle byś tylko wykonał swoją pracę. Korporacje dają większy luz niż inne firmy i tym z nimi wygrywają.

Czy w takim razie korporacja jest lepsza od małych firm? Wszystko zależy od tego co chcesz w życiu osiągnąć i jaką drogę kariery chcesz wybrać. Moim zdaniem nie należy skreślać pracy w korporacji a na pewno na samym początku kariery zawodowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here