Porady prawne w biznesie

Każdy, kto prowadzi własny biznes doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważna jest znajomość aktualnych przepisów prawnych czy wszelkiego rodzaju ustaw i rozporządzeń. Oczywiście w natłoku spraw związanych z prowadzeniem firmy nie zawsze jest czas i możliwość zajmowania się aktualizacją kwestii prawnych na bieżąco.

Jakie są konsekwencje?

Konsekwencje popełnienia błędu czy niezastosowania się do przepisów mogą być dla każdego przedsiębiorstwa bardzo dotkliwe. Zwłaszcza że wiele kar jest uzależnionych od wielkości i obrotów firmy. Im większa firma, tym większa może być strata.

Kancelaria radcowska i jej pracownicy często spotykają się z sytuacjami, gdzie już po fakcie firma próbuje się uratować od kary i korzysta z ich usług. Warto jednak zabezpieczyć się przed taką ostateczną sytuacją, zadbać i uregulować te kwestie wcześniej.

Kancelaria radcowska-zakres usług

Każda kancelaria radcowska specjalizuje się w danym obszarze biznesowym. Zakres ich usług jest bardzo szeroki i każda firma znajdzie wsparcie w każdym najbardziej problematycznym temacie.

Dotyczy to spraw personalnych, prawa pracy, dotyczących nieruchomości czy pomocy przy sporządzaniu wszelkiego rodzaju wniosków, pism, odwołań czy umów. Zarówno wewnętrznych z klientami, jak i zewnętrznych z potencjalnymi kontrahentami czy urzędami.

Jak się rozliczyć?

Wielu właścicieli, zwłaszcza małych firm boi się, że korzystanie z usług, jakie oferuje kancelaria radcowska jest bardzo kosztowne. i bardziej mylnego. W zależności od potrzeb można ustalić różnorodne formy rozliczeń, tak aby obie strony były zadowolone.

Kancelarie radcowskie zazwyczaj proponują działanie na zasadzie umowy o współpracę. Wtedy płatność ma charakter miesięcznej opłaty. Jest to wygodne, jeśli firma potrzebuje bieżącego wsparcia.

Pracownik kancelarii radcowskiej jest dedykowany do obsługi kilku klientów i ma z nimi stały kontakt. W każdej sytuacji nawet awaryjnej można się do niego zgłosić i uzyskać pomoc.

W przypadku, gdy spraw wymagających konsultacji jest mniej, można skorzystać jednorazowo z porady prawnej. Wtedy kancelaria radcowska pobiera jedynie opłatę za godzinę spotkania. Jest to wygodne i polecane rozwiązanie zwłaszcza na początku współpracy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here