szafki socjalne

Pomieszczenia socjalne są niezwykle ważnym elementem każdej dobrze funkcjonującej firmy. Pracownicy powinni mieć miejsce, w którym mogą pozostawić swoje rzeczy prywatne lub spędzić przerwę. Warto zadbać o to, aby taki pokój był wygodny i praktyczny. Jak tego dokonać? Podpowiadamy!

Unikaj krzykliwych kolorów

Bardzo ważne są barwy, które codziennie witać będą Twoich pracowników. Nie wybieraj farby, która akurat jest na promocji. Postaw na to, aby wnętrze pomieszczenia Tworzyło spójną całość. Zrezygnuj z czerwieni, która może tłamsić. Jeśli chcesz wprowadzić do pomieszczenia energię, o wiele lepszy będzie kolor żółty lub soczysta zieleń. Dobrane meble powinny równoważyć barwę ścian.

Bardzo często pracodawcy stawiają jednak na uniwersalne kolory np. biel, szarości, beże, odcienie pastelowe.

Zaplecze kuchenne

Dobrze, gdy pomieszczenia socjalne składają się też z aneksu kuchennego. Jeśli firma może sobie na to pozwolić, warto postawić na dobrej jakości ekspres do kawy, czajnik, dostęp do bieżącej wody, mikrofalówkę. Poza tym przydają się takie rzeczy jak: herbata, kawa, cukier. Zadbaj też o wygodny stół, przy którym można spokojnie spożywać posiłki.

Dzięki temu pracownicy będą bardziej wypoczęci i zrelaksowani, co przełoży się na wydajność i zwiększenie koncentracji.

Prywatność

Zdarza się, że nie każdy pracownik potrzebuje swojego własnego biura. Czasem wystarczy wspólna szatnia. Przy tej okazji należy zadbać o bezpieczeństwo ich prywatnych rzeczy, niezależnie od tego czy chodzi o odzież, czy o takie przedmioty jak np. klucze albo telefony komórkowe. Rozwiązaniem wręcz idealnym będzie szafa skrytkowa. To mebel, który podzielony jest na kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt mniejszych szafek, zamykanych na kluczyk, kłódkę lub zamek szyfrowy.

W takim miejscu pracownik może bez obaw pozostawić swoje rzeczy. Szafki będą jednolite, a poszczególne segmenty mogą różnić się np. kolorami. Możesz je oznaczyć numerami lub nazwiskami pracowników, co zawsze ułatwi odnalezienie właściwej skrytki.

Szafa skrytkowa wykonana jest z solidnej blachy stalowej, a jednocześnie pokryta jest wysokiej jakości farbą proszkową. Dzięki temu jest odporna na korozję i trudno ją uszkodzić.

To, oczywiście, podstawowe elementy, które powinny znaleźć się w pomieszczeniach socjalnych. Zawsze możesz iść o krok dalej i przygotować dla swoich pracowników również pomieszczenia do relaksu i wyciszenia albo zafundować stół z piłkarzykami, co z pewnością będzie sprzyjać integracji w miejscu pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here