Logo - podstawa wizerunku każdego przedsiębiorstwa

Każda licząca się na rynku firma, bez względu na profil działalności, bardzo często kojarzona jest obrazem. Kiedy myślimy o firmie widzimy jej logo, to naturalne. Ludzki mózg najlepiej czyta i zapamiętuje obrazy. Im obraz bardziej atrakcyjny i unikalny, tym większa szansa, że zostanie z odbiorcami na dłużej. Kto nie zna słynnego logo marki Peugeot, PKN Orlen lub charakterystycznego logo marki Nike.

Logo to często sama nazwa firmy ubrana w atrakcyjne kolory, kształty i grafikę. Często to jednak obrazek, grafika, która na stałe wpisuje się w świadomość konsumentów. Bez względu na to, na jaki rodzaj logo się zdecydujemy zadbajmy o kilka ważnych aspektów. Po pierwsze, logo dla firmy powinno być unikalne, niebanalne i przyciągać uwagę. Nie może być przejaskrawione i raczej unikajmy wszelkich ozdobników.

Naturalność logo, jego lekkość w odbiorze to połowa sukcesu. Nie zapominajmy o tym. Żaden odbiorca nie będzie z przyjemnością patrzył na logo, które jest zbyt kolorowe, zbyt przerysowane, zbyt duże albo zbyt małe. Wszystkie elementy mają znaczenie. Druga ważna kwestia – logo powinno być niezmienne. Duże znane marki od wielu lat posługują się tym samym logo, które jest tak mocno zakorzenione w świadomości konsumentów, że nie wyobrażają sobie oni jego zmiany. Kto z nas wyobraża sobie, aby słynny znak Nike został zastąpiony przez kolorowy obrazek o zupełnie innym kształcie? Nie jest to możliwe, takie działanie oznaczałoby dla tej marki dużą porażkę.

Jak stworzyć logo dla swojej firmy? Przede wszystkim poszukajmy dobrego grafika, doświadczonego w tego typu usługach. Poprośmy go o kilka próbek. Pamiętajmy również, aby grafik miał wiedzę na temat naszej firmy i jej profilu działalności. Logo musi być spójne z misją i wizją przedsiębiorstwa.

Loga na zamówienie można znaleźć w Internecie, to fajny sposób na gotowy projekt, który tylko modyfikujemy pod własne potrzeby. Warto przejrzeć te propozycje, ponieważ niewykluczone, że znajdziemy w nich coś dla siebie, coś, co przyciągnie naszą uwagę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here