karta graficzna
Fot. Pexels.com

Karta graficzna jest zamontowana w każdym laptopie i komputerze stacjonarnym. Odpowiedzialna jest za konwersję grafiki na monitor. Dlatego osoby związane z grafiką komputerową, przemysłem gier komputerowych czy zapaleni gracze poszukują idealnej karty do swojego urządzenia.

Przeczytaj też: http://www.synat.pl/jaka-karta-graficzna-poznaj-kilka-propozycji/

Karta graficzna – jak sprawdzić jej parametry?

Przed zakupem karty graficznej warto sprawdzić parametry tej, którą aktualnie się posiada. W urządzeniach z systemem Windows zajmuje to kilka sekund. Należy wybrać ikonę “mój komputer”, następnie kliknąć prawy przycisk myszy i wybrać “właściwości”. Z tej zakładki wyszukujemy “manager urządzeń”. W oknie, które się wyświetli powinny pojawić się informacje o specyfikacji karty.

Jaka karta graficzna sprawdzi się dla gracza?

Wiele zależy od tego z jakich gier będzie korzystał użytkownik. Do mniej wymagających gier wystarczą najczęściej spotykane karty graficzne. W przypadku bardziej zaawansowanego świata gry warto postawić na sprzęt z wyższej półki, który zapewni wysoką jakość obrazu.

Karta MSI GeForce GT710 kosztuje około 300 zł. Pozwala na nawet 10-krotne zwiększenie wydajności. Pamięć RAM tej karty wynosi 2GB. Sprawdzi się w przypadku wielu gier.

Innym polecanym sprzętem jest NVIDIA Gigabyte GeForce GT 1030. Jest droższa od poprzedniej opcji o jedyne 100 zł. Ta karta również posiada 2 GB pamięci. Ponadto współgra z pamięcią GDDR5. Sprawia to, że bardzo dobrze będą prezentować się najnowsze gry.

Najdroższa w naszym zestawieniu GeForce GTX 1050Ti od MSI to koszt blisko 1 tys. złotych. Posiada 4 GB pamięci RAM. Wykorzystuje pamięć GDDR5, co sprawia, że działa wyjątkowo szybko. Jednak jej największym atutem jest możliwość zamontowania jej w prawie każdym komputerze ponieważ współpracuje z wieloma dyskami głównymi.

 

Przedstawiliśmy karty graficzne z różnych półek cenowych. Dobry sprzęt można dostać już za kilkaset złotych. Pozwoli on na płynną grę w najnowsze rozgrywki komputerowe. Sprawdzi się także przy pracach graficznych. W przypadku korzystana ze sprzętu do pracy inwestycja w taką kartę może okazać się bardzo korzystna.

Zobacz też: http://www.matay.pl/jaki-smartfon-dla-seniora-wybrac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here