Jak zrobić stronę zarabiającą na AdSense?

Kto z nas nie słyszał historii o tym jak to łatwo można zarabiać w internecie wyświetlając reklamy na swoim blogu lub stronie. Oczywiście to prawda, że można zarabiać na AdSense, ale aby to zrobić należy mieć dobrą stronę i wartościowe treści oraz użytkowników którzy nas odwiedzają bo bez nich z zarobku nici.

Postaramy się wam w kilku krokach podpowiedzieć jak zrobić dobrą stronę, na której będziemy mogli zarabiać na reklamach AdSense.

Co to jest AdSense

Zacznijmy od tego czym jest tak właściwie AdSense – to program od wujka Google umożliwiający wyświetlanie reklam na stronach wydawców i jednoczesne zarabianie. Program ten jest bardzo popularny wśród blogerów i wydawców z racji swojej wiarygodności oraz bezproblemowych wypłat środków.

Szczegółowy opis działania systemu Google Adsense znajdziesz w artykule: https://www.whitepress.pl/baza-wiedzy/151/google-adsense-i-alternatywa-wskazowki-dla-poczatkujacych

AdSense nie dla każdego

Zanim zgłosisz chęć zarabiania na swoje stronie upewnij się że jest ona wartościowa, Google i jego program AdSense oceniają Twoje zgłoszenie do programu i w przypadku kiedy strona okaże się być dla niego nieatrakcyjna odrzuca zgłoszenie a Ty stracisz możliwość zarabiania na niej.

Uczciwość to podstawa

Pamiętaj o kilku zasadach, których pod żadnym pozorem nie możesz naruszać, jeżeli nie chcesz na zawsze rozstać się ze swoim kontem w AdSense. Nie wolno zachęcać odwiedzających do klikania w reklamy ani samodzielnie w nie klikać to grozi dożywotnim usunięciem nas z programu.

Nie emituj więcej reklam niż to umożliwia system – obecnie są to 3 jednostki na stronę choć istnieją wyjątki, o których Google Cię poinformuje osobiście. To może być możliwość zwiększenia ilości jednostek na stronie lub specjalne reklamy kontekstowe oferowany najlepszym witrynom.

Programu nie można używać na stronach zawierających treści erotyczne, namawiających do hazardu lub zawierających wulgaryzmy.
.
Pamiętaj, że naruszanie zasad może przynieść krótkotrwałe korzyści ale potem spowodować całkowitą utratę możliwości zarabiania.

Jak zrobić stronę zarabiającą na AdSense?

Zasady zarabiania

Najważniejszą zasadą przy zarabianiu na reklamach AdSense jest zapewnienie użytkownikowi najwyższej jakości treści, to właśnie dzięki niej zwiększamy skuteczność programu a co za tym idzie zarabiamy więcej.

Koniecznie zadbaj o stronę mobilną, to z tej wersji będzie pochodzić duża część Twoich przychodów z reklam AdSense, użytkownicy chętnie klikają w reklamy na urządzeniach mobilnych a Ty zarabiasz więcej.

Podsumowanie

Wszystkie te wskazówki wymagają nakładu pracy i czasu, ale tylko odpowiednie podejście do zarabiania i trzymanie się zasad przyniesie Ci korzyści i pozwoli zarabiać na reklamach AdSense.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here