ITH rozwija sieć internetową dla firm w Polsce

0
298

ITH z powodzeniem zakończyło ekspansję swojej infrastruktury internetowej w pierwszym kwartale 2023 roku, uruchamiając nowe przestrzenie kolokacyjne w Warszawie i Katowicach. Te obiekty dołączają do istniejących lokalizacji na Al. Jerozolimskich w Warszawie, Bytomiu i Krakowie. Wszystkie te miejsca są połączone za pomocą wydajnej sieci światłowodowej ITH, która umożliwia dostęp do Internetu oraz transmisję danych.

Oferując naszym Klientom szeroką pulę obiektów kolokacyjnych, umożliwiamy im wybór optymalnego miejsca dla swojego sprzętu. W zależności od potrzeb Klienci mogą chcieć zbudować dodatkowe centrum danych w innym mieście lub mieć obiekt kolokacyjny blisko siedziby firmy, co ułatwia dostęp dla pracowników. Jesteśmy elastyczni i możemy zaoferować kolokację w dowolnym z naszych obiektów, nawet w kilku jednocześnie, w ramach jednej sieci korporacyjnej opartej na ITH Net. – mówi Niko Bałazy, CEO ITH.

ITH — innowacyjne podejście do potrzeb klienta

Specjalizując się w usługach ICT dla przedsiębiorstw, ITH dostarcza szeroką gamę rozwiązań, takich jak hosting, kolokacja oraz Internet. Z punktów obecności rozsianych po całej Polsce, w miastach takich jak: Kraków, Rzezawa, Brzesko, Zielonki, Węgrzce, Katowice, aglomeracja Śląska, Lublin, Lubin, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Zielona Góra, Rzeszów, Radom, Gdynia, Sopot, Łódź, Olsztyn, Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Kielce, Opole, Szczecin, Toruń i Warszawa, ITH jest w stanie szybko aktywować swoje usługi na terenie całego kraju.

Założyciele ITH, Niko Bałazy i Jakub Jedynak, współpracowali ze sobą już znacznie wcześniej, prowadząc innego operatora z Małopolski przed jego sprzedażą w 2017 roku. Następnie postanowili stworzyć nowy standard na rynku telekomunikacyjnym, kładąc nacisk na elastyczność i przejrzystość w oferowanych usługach. W odróżnieniu od wielu innych dostawców telekomunikacji dla biznesu ITH gwarantuje przejrzyste ceny dla wszystkich klientów.

Firma zaistniała na rynku w 2020 roku i od samego początku zdobywała zaufanie klientów, oferując możliwość bezpłatnego przetestowania usług przez prawie rok. W 2021 roku ITH poszerzyło swoje portfolio o platformę hostingową Kru.pl, a także pozyskało pierwszych inwestorów. Rok później, zgodnie z planem, ITH zakończyło drugą rundę finansowania, zdobywając wsparcie krakowskiego funduszu B Capital ASI i znanego warszawskiego przedsiębiorcy. To wsparcie finansowe i merytoryczne pozwala ITH na dynamiczny rozwój, dzięki czemu firma może rozszerzać swoją ofertę i zasięg.

ITH — skorzystaj z najlepszych rozwiązań IT, aby rozwinąć swoją firmę

ITHITH, znana ze współpracy z takimi podmiotami jak CCC, Solid Security, TUZ, Rosmann i Rage Quit Games, oferuje swoim klientom szeroką gamę usług IT, w tym Internet dla firm, łącza transmisji danych, kolokacja oraz serwery dedykowane. Firma przygotowywała również instalacje sieciowe oraz usługi dostępu do Internetu dla hal Panattoni, galerii Odyseja w Brzesku i centrów handlowych ATUT w całej Polsce.

ITH realizuje projekt ITH Ready, który polega na podłączaniu biurowców do sieci ITH Net na terenie całego kraju. Dzięki temu zarówno najemcy, jak i właściciele oraz zarządcy budynków mogą liczyć na takie korzyści jak:

 • Ujednolicona i uporządkowana infrastruktura budynkowa.
 • Szybka instalacja usług ITH Net.
 • Bezpłatne korzystanie z podstawowego i rezerwowego łącza.

Niko Bałazy, CEO ITH, zaznacza, że: firma jest jednym z niewielu elastycznych dostawców usług IT na rynku biznesowym, którzy specjalizują się w ciągłym dostosowywaniu się do potrzeb oraz rozwoju.

Niko Bałazy, CEO ITH
Niko Bałazy, CEO ITH

Oferta usług IT świadczonych przez ITH obejmuje:

 • Internet dla firm.
 • Łącza transmisji danych.
 • Kolokacja i serwery dedykowane.
 • Telefonia IP, w tym wirtualna centrala.
 • Hosting i domeny.
 • Projektowanie i wdrażanie instalacji niskoprądowych oraz wewnętrznych sieci
 • NaaS — kompleksowe usługi sieci firmowych jako abonament.
 • Chmura publiczna.

Jakub Jedynak podkreśla, że: firma stawia na współpracę z wewnętrznymi zespołami IT swoich klientów, oferując wsparcie zamiast rywalizacji. Elastyczność usług ITH pozwala na dopasowanie parametrów i czasu trwania umowy do potrzeb klientów, umożliwiając wybór pomiędzy umowami długoterminowymi, na czas nieokreślony czy nawet w modelu pre-paid.

ITH działa na terenie całej Polski, mając swoje główne biura w Warszawie i Krakowie. W planach firmy na przyszłość są otwarcie własnego Data Center w Małopolsce oraz debiut na giełdzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here