Jakość obsługi sieci to jeden z podstawowych parametrów telefonu, na który zwracają uwagę użytkownicy przed dokonaniem zakupu. I choć LTE jest już właściwie standardem, to nie każdy smartfon tak samo dobrze radzi sobie z jego obsługą. Przykładem telefonu doskonale współpracującego z Long Term Evolution jest Huawei P20 lite.

Internet – absolutna podstawa

Trudno dziś wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie bez stałego dostępu do Internetu. Choć historia sieci jest bardzo krótka i liczy zaledwie około pół wieku, to w tym czasie dokonała się prawdziwa rewolucja. To, co dawniej było niemożliwe lub bardzo trudne, dziś można załatwić za pomocą kilku kliknięć w ekran smartfona. Jeszcze kilkanaście lat temu Internet dostępny był właściwie tylko z urządzeń stacjonarnych, a jakość połączenia często pozostawiała wiele do życzenia, dziś natomiast bardzo szybka transmisja danych z poziomu smartfona gwarantowana jest dzięki systemowi LTE.

Jedną z komórek wprost stworzonych do obsługi sieci jest smartfon Huawei P20 lite. Czarny wariant kolorystyczny nawiązuje do klasycznych modeli, podczas gdy telefony w barwie niebieskiej i różowej prezentują nowoczesne i bezkompromisowe podejście do designu w świecie komórek. I choć wygląd zewnętrzny doskonale łączy w sobie elegancję i walory estetyczne, to większości użytkowników zależy przede wszystkim na telefonie ze sprawną obsługę sieci.

LTE w Huawei P20 lite

Oczywiście model P20 lite w pełni współpracuje z technologię LTE, czyli Long Term Evolution. W chwili obecnej to zdecydowanie najszybszy i najlepszy format bezprzewodowej transmisji danych dla urządzeń mobilnych. Za największą zaletę tego systemu uznaje się rzecz jasna prędkość przesyłu, która dochodzi nawet do 150 Mb/s, nie jest to jednak jedyna mocna strona LTE. Wśród pozostałych wskazuje się m.in. na stabilność połączenia oraz minimalną liczbę opóźnień. W praktycznym użytkowaniu oznacza to tyle, iż w trakcie korzystania z sieci niezmiernie rzadko dochodzi do spowolnień czy przerwania przesyłu danych, a większość zakłóceń jest tak niewielka, że nie pozostawia żadnego śladu dla rzeczywistego transferu.

To tyle teorii, a na co rzeczywiście pozwala LTE w przypadku tak klasowego urządzenia jak Huawei P20 lite? Trzeba uczciwie przyznać, że możliwości surfowania w sieci są niemal nieograniczone, tym bardziej, że zasięgiem LTE objęta jest zdecydowana większość kraju. Warto podać jednak choć kilka przykładów.

O wiele krócej zajmuje pobieranie plików, w tym również dużych aktualizacji oprogramowania czy aplikacji. Szybki transfer pozwala na komfortowe oglądanie wideo online i to w jakości HD, dlatego możesz w każdym momencie śledzić swój ulubiony kanał na YouTubie lub obejrzeć nowy odcinek serialu. Żadnym problemem nie będą także wideokonferencje czy importowanie zdjęć i filmów do mediów społecznościowych, nie wspominając już o tradycyjnej obsłudze przeglądarki internetowej.

Smartfon Huawei P20 lite – czarny i nie tylko

Korzystanie z Internetu z P20 lite to większy komfort surfowania w sieci niż kiedykolwiek wcześniej. Niesamowita szybkość transmisji i duży wyświetlacz (5,84 cala w jakości FHD+) sprzyjają obsłudze Internetu i znacząco zwiększają wygodę z tym związaną. Dodatkowym atutem przemawiającym za zakupem tego urządzenia (oprócz ogólnej jakości i funkcjonalności) jest możliwość wyboru jednego z aż trzech kolorów – czarnego, niebieskiego i różowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here