Hasztagi na Instagramie

Zanim przejdziemy do głównego tematu naszego artykułu, wyjaśnijmy sobie – czym jest hasztag? Wiemy, że pewnie każdy z Was to wie, ale chcemy udostępniać Wam pełnowymiarową wiedzę. Hasztag to nic innego jak znak # (aby go napisać musisz znaleźć go na klawiaturze swojego telefonu, a w przypadku komputera nacisnąć CTRL i cyfrę 3) + dowolne słowo. Dla przykładu #samochod. Co ważne, do hasztagu nie możecie dodać żadnego znaku interpunkcyjnego – jest on wtedy nieaktywny – ale za to możecie dodać emotkę, na przykład #zyrafa🦒.  Co fajne z reszty opisu, hasztagi wyróżniać będzie ich niebieski kolor czcionki.

Dodanie ich do opisu zdjęcia, zajmuje dosłownie chwilę, a efekty, które może to przynieść są naprawdę oszałamiające. Jednak co w przypadku, kiedy nie umiesz sam wymyślić stosownego hasztagu do swojego zdjęcia i kompletnie nie wiesz jak się za to zabrać. Nie ma się o co martwić. Do takich zadań zostały stworzone specjalne aplikacje, które rozpoznają co znajduje się na zdjęciu i generują hasztagi. Jedną z nich jest na przykład aplikacja o nazwie Autohash.

Hasztagi to naprawdę świetny pomocnik w wypromowaniu naszego profilu, dlatego zdecydowanie warto ich używać. Jednak jakich oraz jak używać hasztagów, aby przyniosły one nam same korzyści?

Jak i dlaczego warto używać hasztagów na Instagramie?

  1. Hasztagi na Instagramie umożliwiają przypisanie zdjęcia do odpowiedniej grupy tematycznej, a co z tym związane inni użytkownicy w prostszy sposób, będą mogli natrafić na Twój profil. Dodatkowo sprawiają one, że post staje się bardziej popularny, a Ty zyskujesz nowych obserwujących i lajki pod postami.
  2. Nie używaj za dużo hasztagów. Mimo, że maksymalna cyfra to aż 30.
  3. Nie używaj zakazanych hasztagów. O to kilka ich przykładów: #alone #boho #always. Instagram ucina zasięgi, zdjęciu, które je posiadają.
  4. Nie używaj zbyt popularnych hasztagów, ponieważ szansa na zobaczenie je przez inne osoby jest znikoma. Jakie to są popularne hasztagi? Wymienimy niektóre z nich: #love #friends #lol #cool #party.
  5. W hasztagu nie mogą występować spacje, jeśli napiszesz #wakacje na mazurach, do hasztagu zaliczać się będzie tylko słowo wakacje.

Mamy nadzieję, że wspomniane przez nas porady pomogą Wam w odkryciu tajników hasztagów i zaczniecie częściej z nich korzystać. Podzielcie się z nami Waszymi ulubionymi hasztagami, bez których nie wyobrażacie sobie, nie dodać zdjęcia. Jeśli chcecie przeczytać więcej, koniecznie zajrzyjcie tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here