placówka edukacyjna

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w szkole powinno być kwestią priorytetową dla każdego dyrektora placówki edukacyjnej. W celu podwyższenia jego poziomu warto skorzystać z różnorodnych, nowoczesnych rozwiązań, które pozwalają na ograniczenie dostępu osobom niepowołanym. Jednym z nich jest system bibinet. Poznaj go bliżej.

Dlaczego warto wykorzystywać nowoczesny system elektroniczny?

Kontrola dostępu do placówek edukacyjnych może zapewnić dzieciom i młodzieży znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa. Ogranicza osobom nieupoważnionym możliwość wejścia do środka i kontaktu z dziećmi. Co za tym idzie, przyczynia się do zmniejszenia ilości przestępstw i nadużyć, a także ogranicza szansę na kontakt młodzieży z potencjalnymi dilerami narkotyków.

W celu zwiększenia kontroli już od dawna w placówkach edukacyjnych zaczęto wprowadzać różnorodne rozwiązania. Do najprostszych z nich należą identyfikatory z imieniem, nazwiskiem i numerem klasy, które sprawdzane są przy wejściu przez portiera. Jednak możliwości ludzkie są czasem zawodne, a pracownik może zajmować się innymi zadaniami, niż pilnowanie wejścia, jeśli zastąpiony będzie przez odpowiedni system.

Właśnie w celu odciążenia ludzi oraz usprawnienia kontroli dostępu, stworzony został nowoczesny, elektroniczny system kontrolny bibinet marki MicroMade. Dzięki niemu cały proces identyfikacji będzie szybszy i zautomatyzowany, co pozwoli między innymi na zaoszczędzenie czasu i energii pracowników szkoły. Co więcej, ma on wbudowany moduł kontroli czasu pracy, dzięki czemu każdy z pracowników będzie automatycznie rejestrowany i nie będzie musiał korzystać z żadnych dodatkowych kart pracy bądź zdalnych systemów rejestrujących.

Charakterystyka systemu bibinet

System bibinet składa się z szeregu urządzeń, które mogą pracować on-line i off-line. Jego podstawowa funkcja to kontrola przejścia na podstawie zapamiętanych uprawnień, nadanych poszczególnym kartom. System jest w stanie obsłużyć nawet do dziesięciu tysięcy identyfikatorów, dzięki czemu sprawdzi się w dużych placówkach oświatowych.

Dodatkowa zaleta systemu bibinet to możliwość obsługi nawet do ośmiu przejść, a także windy. Dzięki zapamiętywaniu danych z ostatnich sześćdziesięciu pięciu tysięcy rejestracji pozwala na łatwe odtworzenie odczytów kart, co może być przydatne w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów i niezgodności.

Oprogramowanie systemu bibinet współpracuje z różnymi systemami operacyjnymi Windows i umożliwia podgląd ewidencji czasu pracy, a także eksport danych do arkusza kalkulacyjnego czy pliku PDF, dzięki czemu jest łatwy do integracji z systemami kadrowymi i płacowymi.

Elegancja i wygoda

Bezpieczeństwo, łatwość i szybkość kontroli dostępu idą w parze z eleganckim wyglądem urządzeń, pracujących w systemie bibinet. Zostały one przygotowane z nowoczesnych materiałów i mogą zostać dodatkowo wyposażone w ekrany dotykowe lub szkło z wybranym przez klienta nadrukiem. Dzięki temu są nie tylko funkcjonalne, ale również prezentują się estetycznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here