Baner reklamowy, czyli tania reklama wielkoformatowa

0
3361

Baner reklamowy drukowany to popularna forma reklamy wielkoformatowej. Banery reklamowe są stosunkowo niedrogie, a trafiają do klientów wprost na ulicy. Mogą sprawić, że reklama naszej firmy zapadnie w pamięć wielu osobom. Jakie jeszcze korzyści możemy dzięki nim osiągnąć?

Co to jest baner reklamowy

Baner reklamowy to płaszczyzna materiału w dużym formacie, na której drukuje się obraz oraz tekst reklamowy. Banery są lekkie i mogą mieć różne rozmiary – od małej reklamy na ogrodzeniu po duży baner zawieszony na całej ścianie budynku. Ponieważ baner jest reklamą łatwą w transporcie i montażu, można go umieścić także np. na balkonie czy tablicy billboardowej przy wyjeździe z miasta. W ten sposób wpada w oko wszystkim osobom, które w jej pobliżu przechodzą lub przejeżdżają.

Jest to forma reklamy często wybierana przez lokalne firmy w danej miejscowości. Jeśli zatem wciąż zastanawiasz się, czy warto w nią zainwestować – pamiętaj, że Twoja konkurencja prawdopodobnie już się za pomocą banerów reklamuje. Reklama banerowa pozwala np. poinformować, że w pobliżu znajduje się sklep lub zakład usługowy. Wybierany jest także aby zareklamować jakieś wydarzenie – targi, rekrutację na uczelni, imprezę miejską, koncert itd.

Banery reklamowe – rodzaje

Istnieje kilka rodzajów banerów reklamowych, które można podzielić ze względu na wykonanie, sposób montażu oraz idącą za tym trwałość. Baner reklamowy może być wykonany z PCV, siatki mesh lub tkaniny. Ze względu na wykończenie banery mogą mieć perforację, czyli oczka, przez które przeciąga się sznurek do zawieszenie, a także mogą być zawijane z tunelem pozwalającym na wprowadzenie wzmacniającego pręta lub taśmy. Banery reklamowe można dodatkowo wzmacniać za pomocą linki lub pozostawić z ostrymi krawędziami bez zawijania. Taka forma reklamy przydaje się np. jako baner do rollupu.

Banery reklamowe – zastosowanie

Banery reklamowe – zastosowanie

Druk wielkoformatowy w postaci banneru wykorzystuje się nie tylko jako materiał zawieszany w przestrzeni miejskiej. Profesjonalna drukarnia, taka jak np. studio reklamy Drukarnia Mińsk Mazowiecki, produkuje także  banery do systemów wystawienniczych, do wspomnianych rollup’ów oraz banery odblaskowe, do pajączków czy banery reklamowe typu blocout. Ostatni wymieniony typ zawiera specjalną wkładkę, które nie przepuszcza światła, dzięki czemu baner nie prześwituje.

Trzeba pamiętać, że banery reklamowe są mniej trwałe w porównaniu np. do kasetonów czy billboardów. Jednakże, dzięki zastosowaniu pewnych technik, można je wzmocnić. Jedną z nich jest baner reklamowy napięty na ramach ze stali nierdzewnej. Ponadto większą trwałość uzyskamy zamawiając baner powlekany oraz decydując się na większą gramaturę materiału, z którego ma być wykonany.

Korzyści reklamy typu baner

Wspomnieliśmy już, że reklama banerowa to tania reklama wielkoformatowa. Do tego dochodzi możliwość zamontowania jej w wielu miejscach. Poprzez baner możesz szybko i skutecznie trafić do potencjalnych klientów. Warto zainwestować w reklamą, dzięki której dowiedzą się, że istniejesz, jakie produkty lub usługi oferujesz, gdzie można Cię znaleźć oraz jak się skontaktować. To także dobry sposób na poinformowanie, że organizujesz akcję promocyjną czy rabatową.

Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości reklamie banerowej najlepiej jest skorzystać z usług profesjonalnego studia reklamy, które zaprojektuje i wykona we własnym zakładzie taki baner reklamowy jakiego oczekujesz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here