Jeżeli znudziła Cię praca na etacie, wyznaczone godziny i codzienne dojazdy do biura to rzuć to i zostań Freelancerem! Nazwa ta od dłuższego czasu używana w potocznym języku na rynku pracy. Co ona oznacza i jak zostać freelancerem wyjaśnię Wam już za chwilę. Mam nadzieję że uda mi się rozwiać Wasze wszelkie wątpliwości dotyczące podjęcia decyzji o zostaniu osobą wykonującą wolny zawód.
Co to znaczy Freelancing?
Freelancing to nic innego jak wykonywanie pracy w nieustalonych z góry godzinach, przeważnie w domu lub jak wolisz z kawiarni w centrum handlowym, krótko mówiąc freelancing to wolność i pełne spełnienie marzeń o niezależności.
Co zrobić by zostać freelancerem
Jeżeli masz zamiar już teraz rozstać się z etatem, pożegnać swojego szefa i zacząć działać na własny rachunek to zapoznacie się z tymi kilkoma prostymi wskazówkami jak zacząć.
Zostać freelancerem możesz zacząć w każdym momencie i w każdym wieku. Możesz zacząć przygodę już na studiach jako dodatkowa forma zarobków, naucz się jak najszybciej pogodzić realne możliwości z potrzebami finansowymi.
Bądź zmotywowanym, miej samozaparcie, dobrze organizuj swój czas. Obudź w sobie bycie przebojową osobą ale przede wszystkim sumienną, bo od teraz pracujesz wyłącznie na swój własny rachunek.
Zdrowo się odżywiaj, aby mieć siłę na codzienne starcia z konkurencją bo o zlecenia trzeba walczyć, musisz też znosić marudzenia klientów, zrozumieć ich aby liczyć na kolejne.
Nigdy się nie poddawaj, nie zniechęcaj się porażkami, nie ma ludzi nieomylnych!
Kochaj to co robisz, nie rób nic na siłę i nie zmuszaj się do niczego – no chyba że potrzeby finansowe zmuszą Cię do przyjęcia zlecenia którego nie lubisz wykonywać – praca ma sprawiać Ci przyjemność i motywację do dalszego działania.
Przekładaj siły na zamiary, nie oferuj czegoś czego nie potrafisz zrobić i nie ucz się na klientach jakiś czynności. Pamiętaj też aby nie przyjmować takiej ilości zleceń której nie jesteś wstanie wykonać to źle wpływa na Twoją ocenę i pozyskiwanie kolejnych zleceń w przyszłości.
Nie wywracaj swojego życia do góry nogami tylko dlatego że zostałeś freelancerem, dalej rób to co przedtem tylko lepiej organizuj swój czas.
Jeżeli uda Cię się pilnować tych prostych zasad to masz duże szanse że poradzisz sobie w byciu freelancerem i bez względu na krążące mity uda Ci się zarobić na tym co lubisz robić.
Jeżeli jednak to dla Ciebie za dużo i nie masz gwarancji czy uda Ci się sprostać tym wymaganiom to na razie pozostań na etacie nawet jeżeli nie przepadasz za swoim szefem to zawsze możesz liczyć że na koniec miesiąca wpłyną środki na Twoje konto, a ty poprawisz sobie humor jakąś drobną przyjemnością i poczekasz na lepsze czasy.