Dlaczego OBU dla EETS jest tak korzystnym rozwiązaniem

Jakie benefity możesz uzyskać dzięki uniwersalnemu urządzeniu do pobierania opłat drogowych w różnych krajach Europy? Jak działa taki sprzęt i czy warto go mieć?

Międzynarodowa flota w zasięgu EETS

Europa staje się mniejsza – oczywiście nie należy tego rozumieć dosłownie. Po prostu coraz więcej firm prowadzi swoje interesy na międzynarodowym rynku, co jest korzystne dla szeroko rozumianej gospodarki. Z drugiej strony rodzi też wiele trudności, takich jak planowanie tras na tak dużych dystansach czy przygotowanie kierowców oraz pojazdów do regulacji panujących w poszczególnych krajach. Jeszcze do niedawna dość dużym problemem było uiszczanie opłat drogowych w innych państwach. Wymagało to posiadania różnego rodzaju urządzeń, gdyż system ten działał inaczej w większości państw.

Na szczęście w 2018 roku wprowadzony system EETS, czyli Elektroniczny Europejski System Opłat Drogowych. Jego podstawowym zadaniem było ujednolicenie tego typu rozwiązań poprzez automatyczne rozliczanie opłat drogowych za pomocą zaledwie jednego urządzenia określanego jako OBU (On Board Unit). Obecnie EETS obowiązuje w większości krajów Europy Zachodniej oraz w Norwegii, już wkrótce będzie dostępny także w innych częściach kontynentu. Zgodnie z zapowiedziami do końca 2021 roku do EETS przystąpią też takie kraje jak Polska, Czechy, Słowacja, Rumunia czy Węgry, co jeszcze bardziej zwiększy funkcjonalność tego systemu. Nie ulega wątpliwości, że pojedyncze urządzenia do poboru opłat drogowych w wielu krajach, takie jak BP Tollbox dla EETS, są prawdziwą rewolucją w branży, warto jednak poznać, co faktycznie możesz zyskać, korzystając z tego typu sprzętu.

Jak korzystać z BP Tollbox EETS i czemu to tak opłacalne?

BP Tollbox EETS pozwala na szybkie i automatyczne dokonywanie opłat drogowych na terenie krajów, w których działa system EETS. Kierowca nie musi zatrzymywać się w specjalnych punktach – zamiast tego sprzęt automatycznie dostraja się po przekroczeniu granicy wybranego państwa i w razie potrzeby rejestruje konieczną kwotę. Warto dodać, że urządzenie do poboru opłat drogowych obejmuje także przejazdy tunelami i mostami, a także transport morski i kolejowy. Kolejną zaletą BP Tollbox EETS jest znacznie mniejsza ilość jakichkolwiek formalności. Wystarczy podpisać jedną umowę, do siedziby firmy wpłyną wszystkie faktury w jednej przesyłce, która zawiera w sobie komplet opłat drogowych z danego okresu. A do tego z BP Tollbox EETS zyskujesz dostęp do licznych dodatkowych usług BP, takich jak myjnie, bezpieczne parkingi czy całodobowa pomoc drogowa.

Bardzo użyteczną funkcją systemu jest też możliwość sprawdzenia aktualnych i szczegółowych raportów dotyczących dokonanych transakcji w punktach poboru opłat. W tym celu wystarczy zalogować się na specjalną platformę internetową. Pozwala to również na zwiększenie kontroli nad wydatkami firmy oraz bieżące ich nadzorowanie, co bez wątpienia ma duży wpływ na rentowność każdej marki.

BP Tollbox EETS nie wymaga żadnych dodatkowych opłat. Nie wnosisz kaucji ani żadnego zabezpieczenia, nie zaskoczą cię też nieprzewidziane koszty – wszystkie warunki umowy są przejrzyste i jasne. A do tego BP Tollbox EETS nie trzeba przypisywać na stałe do danego pojazdu – pozwala to na szybkie przełożenie urządzenia do innego samochodu, jeśli oczywiście masz taką potrzebę. Sprzęt BP do opłat drogowych w krajach znajdujących się w obrębie systemu EETS jest funkcjonalny i prosty w użyciu, dlatego jeśli masz firmę o międzynarodowym zasięgu działania, z pewnością warto rozważyć zakup tego uniwersalnego urządzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here