Pozycjonowanie e-commerce – klucz do sukcesu sklepu

0
Pozycjonowanie e-commerce - klucz do sukcesu sklepu

Według najnowszych danych, w Polsce jest otwartych aż 90 000 sklepów internetowych. Co więcej, liczba ta stale wzrasta. Konkurencja jest ogromna i jeżeli zależy nam na sukcesie, to musimy mocno się postarać. Jednym z działań, które pozwoli się nam wybić wśród konkurencji jest pozycjonowanie e-commerce. Na czym polega pozycjonowanie e-commerce i kiedy warto z niego skorzystać?

Pozycjonowanie e-commerce – na czym polega?

Czy wiesz, że zakupów w sieci dokonuje aż 73 proc. Polaków? Właśnie na taką liczbę wskazują najnowsze badania rynku. Zakupy online to wygodna forma konsumpcji. Możemy zamówić dosłownie wszystko i mieć to dostarczone bezpośrednio do mieszkania już na drugi dzień. Dlatego też nie dziwne, że wiele osób stawia właśnie na ten biznes. Trzeba jednak pamiętać, że tam gdzie jest duży popyt, jest także duża konkurencja. Źle prowadzony sklep e-commerce zniknie w odmętach Internetu i szybko się zamknie. Jak tego uniknąć? Jednym z dostępnych rozwiązań jest pozycjonowanie e-commerce.

Pozycjonowanie e-commerce https://efectownia.pl/pozycjonowanie-e-commerce/ to zestaw działań, które mają sprawić, że sklep będzie lepiej widoczny w sieci. Ważnym czynnikiem, który bezpośrednio wpływa na pozycjonowanie strony są słowa kluczowe. Istotne są także treści oraz sam kod strony www. Pozycjonowanie e-commerce pozwala wypromować sklep i umocnić jego pozycję na rynku. Dlatego jeżeli zależy Ci na odniesieniu sukcesu, to w pierwszej kolejności musisz zainwestować w pozycjonowanie e-commerce.

Zalety pozycjonowania e-commerce

Pozycjonowanie sklepu e-commerce pozwala na podniesienie pozycji strony w organicznych wynikach wyszukiwania. Dzięki temu zwiększasz szanse na zdobycie potencjalnych klientów. Czy pozycjonowania e-commerce można dokonać samodzielnie? Jeżeli znamy się na temacie, to oczywiście. Jednak zapewne szukacie pomocy, bo nie wiecie jak samodzielnie uporać się z problemem. W takim przypadku warto skorzystać z usług profesjonalnej agencji marketingowej, takiej jak Efectownia. Specjaliści zajmą się pozycjonowaniem e-commerce za Ciebie i sprawią, że Twój sklep odniesie pożądany sukces.

Warto wiedzieć, że dzięki pozycjonowaniu i dotarciu do większej ilości klientów, znacznie zwiększysz swoje zyski. A właśnie o to wszystkim nam chodzi. Pozycjonowanie e-commerce nastawione jest na zwiększenie ruchu na stronie sklepu. Przyciągnięcie klientów i zachęcenie ich do zakupu produktów lub usług. Dzięki odpowiedniej strategii SEO będziesz mógł zrozumieć branże oraz jej potrzeby, a następnie przełożyć je na działalność swojego sklepu.

Pudełka na wymiar dla ecommerce

0
Pudełka na wymiar dla ecommerce

Choć branża e-commerce jest stosunkowo młoda, rozwija się wyjątkowo prężnie. Handel elektroniczny obecnie niczym nie przypomina tego sprzed kilku lat. Coraz więcej klientów woli skorzystać ze sklepu internetowego niż tradycyjnego. Również firmy coraz chętniej przenoszą swoje oferty do sieci.

E-commerce – co to takiego?

Wszystkie towary oferowane w świecie wirtualnym są dostępne jednocześnie. Kupienie tylko potrzebnej rzeczy staje się coraz trudniejsze. Ze względu na coraz silniejsze nasycenie rynku, również firmom jest trudniej dotrzeć do klienta. Konieczne jest wyróżnienie się na tle konkurencji oraz dopasowanie oferty i wizerunku do grupy docelowej. Jednym ze sposobów pozytywnego wpłynięcia na odbiór oferowanych produktów są pudełka z nadrukiem. Ocieplają wizerunek firmy oraz pozwalają zbudować relacje z klientem.

Dlaczego dopasowanie wymiaru pudełka jest takie ważne?

Pudełka kartonowe wykorzystywane w branży e-commerce są niezbędne do jej sprawnego funkcjonowania. Muszą być one dopasowane do specyfiki sklepu, produktów i klientów. Może wpływać to zarówno na kształt pudelka, jak i jego wielkość oraz materiał, z którego jest wykonane. Szczególnie istotne jest dobranie opakowania w taki sposób, aby przewożony towar był odpowiednio zabezpieczony, ale również, żeby klient był zadowolony. Obecnie zaobserwować można negatywne reakcje konsumentów na zbyt duże pudełka, w których otrzymują paczki.

Rozmiar pudelek musi być również odpowiednio dopasowany do sposobu wysyłki. Zarówno w przypadku palet, jak i korzystania z paczkomatów. Uniwersalne rozmiary pudełek mogą się nie sprawdzić. Dzięki temu pozostaną one wygodne dla osób na każdym etapie wysyłki oraz transportu. W przypadku pudełek o zbyt dużych rozmiarach lub produktów wyjątkowo kruchych i delikatnych, z pomocą przychodzą wypełnienia oraz przegródki, które można dopasować wewnątrz pudełka.

Zalety kartonowych opakowań

Podstawową zaletą opakowań kartonowych jest wyjątkowa dobra zależność między ceną a jakością. W przypadku odpowiedniego dopasowania rodzaju tektury do przewożonego towaru jest on w pełni zabezpieczony. Dodatkową zaletą jest łatwy sposób przechowywania opakowań tego rodzaju. Dzięki możliwości złożenia ich całkowicie na płasko nie jest konieczne posiadanie dużej ilości miejsca. Pudełka kartonowe są również łatwe do personalizacji. Dzięki możliwości zastosowania nadruków oraz dopasowania wielkości do specyfiki branży można łatwo wyróżnić się w oczach klientów, oraz na tle innych firm.

5 najlepszych olejów motocyklowych

0
5 najlepszych olejów motocyklowych

Na rynku znaleźć można wiele produktów, zapewniających odpowiednią pracę motocykla. Każdy z nich ma określone właściwości i zastosowanie. Zakup taniego produktu nie zawsze stanowi dobre rozwiązanie, gdyż zawarte w nim składniki mogą prowadzić do uszkodzeń motocykla. Warto wiedzieć, jakie oleje są doceniane przez wielu kierowców.

Motul 7100 10W30 1l

Produkt ten można kupić na stronach internetowych wielu dystrybutorów za niecałe 50 zł. Motul 7100 10W30 1l jest olejem syntetycznym, który idealnie sprawdzi się w przypadku nowych motocykli lub maszyn, mających niewielki przebieg. Produkt zawiera wiele dodatków uszlachetniających, wspomagających czystość silnika przez cały okres jego użytkowania. Motul 7100 10W30 1l jest doceniany przez wielu klientów. Niska klasa lepkości potwierdza wysoką jakość oleju silnikowego. Motul 7100 10W30 1l jest produkowany przez francuski koncern, który oferuje najbardziej nowatorskie rozwiązania na rynku.

Motul 300V Faktory Line Road Racing 10W40 1L

Wyrób ten można kupić za około 70 zł. Motul 300 V Faktory Line Road Racing 10W40 1L zaliczany jest do olei syntetycznych. Produkt zapewnia wysoką kulturę pracy silnika w każdym zakresie obrotowym. Polecany jest do motorów o dużej mocy, mających niewielki przebieg. Motul 300V docenia wielu motocyklistów ze względu na dobry skład.

Silkolene 4T V-Twin 20W50 1L Sg; Sh; Sj Jaso Ma-2 Mineralny Polecany Do Cruiserów Z Vtwin20W501L

Produkt ten zaliczany jest do olei mineralnych. Jego cena wynosi około 30 złotych. Produkt ten idealnie sprawdzi się w przypadku silników mocno i długo użytkowanych. Wyrób można również stosować w przypadku wyjątkowych, zabytkowych motocykli. Produkt ten nie zawiera komponentów ulepszających. Został on stworzony z myślą o czterosuwowych i dwusuwowych silnikach. Wyrób stanowi połączenie niskiej ceny i dużej wydajności

Liqui Moly 20459 2-Takt Motoroil do dwusuwów 1L Lim20459

Ten olej można kupić za około 42 zł. Wyrób zaliczany jest do olei syntetycznych. Jego użytkownicy podkreślają wysoką jakość zawartych w nim komponentów. Olej można wykorzystywać w przypadku silników chłodzonych powietrzem oraz cieczą. Jego prymarną funkcję stanowi zabezpieczenie tłoka przed zatarciem. Olej wyróżnia ponadto duża wydajność.

ENEOS Max Performance OFF ROAD 10W40 4l

Produkt dostępny jest w wielu sklepach za około 99 złotych. Wyrób stanowi olej sytentyczny o dużej wydajności. Sprawdzi się on w przypadku nowych motocykli oraz kilkuletnich maszyn. Gwarantuje on bowiem odpowiednią ochronę silnika. Stosowanie tego oleju motocyklowego zapewnia również płynną jazdę bez uciążliwych komplikacji.

Przy zakupie produktu, wspomagającego pracę silnika, nie należy kierować się jedynie kryterium cenowym. Najważniejsza jest bowiem jakość komponentów wykorzystanych przy produkcji. Warto również pamiętać, by realizować zakupy u sprawdzonych sprzedawców – https://aparts.pl/czesci-motocyklowe.

Od czego zależy wydajność smartfona?

0
smartfon

Telefony obecnie dają znacznie większe możliwości niż tylko dzwonienie i wysyłanie SMS-ów. Nie da się jednak ukryć, że między najlepszymi i najgorszymi modelami występuje prawdziwa przepaść w zakresie wydajności.

Jeśli ktoś jest laikiem w tym temacie, a nie chce popełnić błędu i wybrać słabego urządzenia, może się zastanawiać, od czego właściwie zależy wydajność smartfona. Postaramy się wyczerpująco wyjaśnić to poniżej. Zapraszamy!

RAM, procesor i nie tylko

Chociaż komputery i smartfony wyglądają zupełnie inaczej, na ich wydajność wpływają w gruncie rzeczy te same czynniki. W związku z tym prędkość działania telefonu będzie zależna między innymi od procesora – ilości jego rdzeni, ich taktowania i nie tylko. Ważny jest też chipset graficzny oraz ilość i rodzaj pamięci RAM. Obecnie 4GB RAM-u w smartfonie to już relatywnie mało – zaleca się kupowanie urządzeń z 6GB lub więcej, zwłaszcza, jeśli chce się na urządzeniu grać w bardziej wymagające gry, takie jak PUBG Mobile, Genshin Impact czy Fortnite.

Pamięć wewnętrzna także ma znaczenie – i nie tylko w kontekście tego, żeby mieć gdzie zmieścić wszystkie swoje dane. Wpływa ona także na wydajność smartfona, z uwagi na to, że różne typy pamięci mają różną prędkość odczytu, a im wyższa prędkość odczytu danych, tym szybciej powinny ładować się aplikacje.

Pełną specyfikację danego modelu smartfona można zazwyczaj znaleźć w jego karcie produktu w sklepie internetowym, na stronie producenta lub na portalach technologicznych, takich jak Tech Polska. Wśród innych czynników, które warto mieć na uwadze, można wymienić częstotliwość odświeżania ekranu, pojemność baterii czy moc ładowarki. One również będą miały znaczenie w kontekście tego, czy będziemy zadowoleni z użytkowania urządzenia, czy też niekoniecznie.

Nie można zapominać także o oprogramowaniu

Oczywiście, trzeba pamiętać, że nawet smartfon, który na papierze jest bardzo dobry, w rzeczywistości może mieć mniejszą wydajność niż oczekiwano. Wynika to między innymi z tego, że wiele zależy też od software’u, czyli na przykład od tego, jak dobrze zoptymalizowano zarządzanie pamięcią. To z kolei trudno ocenić bez posiadania smartfona w ręku i faktycznego przetestowania go, ciężko wywnioskować to ze specyfikacji.

Dlatego też najlepiej nie sugerować się tylko i wyłącznie samą specyfikacją, a poświęcić też chwilę na zapoznanie się z recenzją danego modelu na Tech Polska i innych portalach technologicznych. Pozwoli to na lepsze określenie tego, czy rzeczywiście smartfon jest warty uwagi, czy też nie wykorzystano w pełni możliwości danych przez znajdujące się w nim podzespoły.

Systemy CRM: zadbaj o relacje z klientami dzięki nowoczesnym systemom komputerowym

0
Systemy CRM

Prowadzenie obsługi klienta wspierane przez nowoczesne systemy CRM niesie ze sobą wiele korzyści. Dlaczego warto zdecydować się na wdrożenie CRM?

Dlaczego skrzyniopalety plastikowe są niezbędne w firmie?

0
Dlaczego skrzyniopalety plastikowe są niezbędne w firmie

Skrzyniopalety plastikowe to idealna alternatywa dla palet drewnianych, które owijane streczem są transportowane do miejsca przeznaczenia. Dlaczego warto zainwestować w skrzyniopalety plastikowe?

Serwis Spotify jest opłacalny dla muzyków. Trzeba tylko wykorzystać dostępne możliwości

0
Digital Distributor in Poland

Jeszcze kilka lat temu w sieci (i nie tylko) można było napotkać na częste narzekania na działalność rosnących w siłę serwisów streamingowych. Ich autorami byli oczywiście muzycy, którzy obawiali się, że nie będą w stanie poradzić sobie w nowej rzeczywistości. Jak się jednak obecnie okazuje, tego typu platformy mogą tworzyć nowe szanse. Zwłaszcza dla niedoświadczonych twórców, którzy dopiero rozpoczynają swoje kariery.

Takie możliwości gwarantuje chociażby serwis Spotify, zapewniający dostęp do wielomilionowej bazy użytkowników. Tworzona i publikowana muzyka jest szeroko dystrybuowana, co stwarza szasnę na dotarcie do bardzo szerokiej oraz zróżnicowanej widowni. Bez względu na rodzaj i specyfikę nagrywanych utworów.

Promocja w Spotify – na czym polega?

Tak rozumiana sprzedaż muzyki realizowana jest na wiele sposobów. Należy w tym miejscu podkreślić, że twórcy muszą liczyć się ze sporą konkurencją, która wymusza na nich aktywność na wielu polach. Na szczęście mają oni jednocześnie dostęp do różnych narzędzi. Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę?

 • Playlisty w Spotify – czyli notowanie najpopularniejszych, nowych i specjalnie sklasyfikowanych utworów, do których można się łatwo dostać z poziomu ekranu głównego. Za tworzenie playlist odpowiadają między innymi algorytmy, dlatego warto poznać sposób ich działania. W pojawieniu się w tego typu zestawieniach pomóc mogą agregatory muzyki, czyli podmioty specjalizujące się w dystrybucji treści, a także promocji w sieci.
 • Spotify for Artist – mowa o specjalnym systemie, który zdecydowanie ułatwia zarządzanie swoim profilem na platformie. Dzięki temu artyści mogą skuteczniej publikować swoją twórczość i docierać z nią do konkretnej grupy docelowej.
 • Discovery Mode – tryb umożliwiający muzykom wybór utworów, które mają być promowane na playlistach Release Radar oraz Discover Weekly.

Wspomnieć należy również o rozwijanym planie Spotify HiFi, który oferuje bezstratne strumieniowanie muzyki. Odtwarzana jest ona w jakości porównywalnej z płytami CD. Wszystko to oczywiście przekłada się na lepszy odbiór piosenek.

Choć narzędzi jest wiele, trzeba też umieć je wykorzystać. Z tego właśnie powodu dobrym wyborem okazać się może współpraca z agregatorem muzyki (Digital Distributor in Poland). Pracujący w nim specjaliści, robiąc użytek ze swojej wiedzy i doświadczenia, są w stanie pomóc muzykom w lepszym docieraniu do słuchaczy. Między innymi poprzez użycie wymienionych wyżej mechanizmów.

Praca programisty – ogólny opis zawodu

0
Praca programista Warszawa

Spora ilość młodych osób wiąże teraz swoją przyszłość z branżą komputerową. Ludzie dostrzegają już jej ogromny potencjał. Widzą wyraźnie, że to właśnie ta branża rozwija się zdecydowanie najszybciej, jednocześnie oferując dzięki temu mnóstwo miejsc pracy, szanse na aktywny i ciągły rozwój oraz… możliwość zarobienia dużych pieniędzy. Bez dwóch zdań zarobki na stanowisku programisty dla większości osób będą bardzo atrakcyjne. Nawet początkujący programiści śmiało mogą liczyć na stawki znacząco przekraczające wartość średniej krajowej. A z czasem jest tylko lepiej. Jeżeli człowiek się rozwija i jest w stanie zaoferować zatrudniającej go firmie realne umiejętności przyczyniające się do zwiększania zysków całej korporacji, może liczyć na ciągłe awanse, co z kolei podwyższa jego dochody i gwarantuje mu świetne premie. A co by nie mówić, dla każdego człowieka pieniądze mają spore znaczenie. Trzeba o nich myśleć i trzeba kombinować, by zawsze mieć ich pod dostatkiem.

ETF – fundusz inwestycyjny

0
ETF - fundusz inwestycyjny

Fundusz jest doskonałym narzędziem inwestycyjnym dla mniejszych inwestorów, ponieważ fundusz emituje akcje, czyli jednostki uczestnictwa, w które dokonuje się inwestycji, czyli ich zakupu. Dzięki ETFom przeciętny inwestor zyskuje szansę na pobicie w długim okresie większości aktywnie zarządzanych funduszy. W dodatku przy niewielkim wysiłku.

Co warto wiedzieć o panelach fotowoltaicznych?

0
Co warto wiedzieć o panelach fotowoltaicznych

Energia czerpana ze słońca jest aktualnie najbardziej i najszybciej rozwijająca się w branży przemysłowej. Montowanie układu z paneli fotowoltaicznych, które wykorzystują do produkcji energii promieniowanie słońca stale rośnie. Co warto wiedzieć na temat zielonej energii, alternatywnej dla eksploatowanych paliw z kopalni?

Co to jest fotowoltaika i gdzie ma zastosowanie?

Fotowoltaika to obszar, który zajmuje się przetworzeniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Przy oddziaływaniu specjalistycznych paneli fotowoltaicznych oraz za sprawą zjawiska fotowoltaicznego, z promieni zostaje wytworzony prąd.

Gdzie stosowane jest to bezpieczne dla środowiska rozwiązanie? Instalacje fotowoltaiczne wykorzystywane są do zasilania wielu obiektów, m.in.:

 • domków letniskowych,
 • gospodarstw domowych oraz rolnych,
 • obszarów, które znajdują się poza zasięgiem sieci elektroenergetycznych,
 • oraz sprzedaży energii do sieci.

Co składa się na instalację fotowoltaiczną?

W jej konstrukcję wchodzą:

 • akumulatory,
 • centrala komunikacyjna,
 • inwerter,
 • kontroler zwany regulatorem napięcia,
 • moduł fotowoltaiczny,
 • system montażowy,
 • sensory służące do pomiaru temperatury modułu oraz napromieniowania,
 • wyświetlacze danych.

Jakie są zalety zamontowania paneli fotowoltaicznych?

Korzyści płynące z instalacji fotowoltaicznej to:

 • brak jakiegokolwiek nakładu pracy – instalacja jest tak zaprojektowana i zamontowana, by była bezobsługowa;
 • brak występowania przerw w dostawie prądu, gdyż panele fotowoltaiczne zostały tak skontrastowane, by wytwarzać energię elektryczną bez względu na warunki atmosferyczne. Co to oznacza w praktyce? Że nie występuje coś takiego jak całkowity spadek produkcji prądu (wyłączając oczywiście noc);
 • ekologiczne uzyskiwanie prądu. Fotowoltaika nie szkodzi środowisku. Nie wytwarza szkodliwych substancji ani odpadów;
  możliwość dofinansowania w formie dotacji oraz pożyczki z niskim oprocentowaniem na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych. Wsparcie może wynieść nawet 5000 zł z rządowego programu Mój Prąd;
 • niezależność od podwyżek cen rachunków za prąd, ponieważ fotowoltaika zapewnia uniezależnienie od podwyżek aż przez kolejne 40 lat. Co za tym idzie – można zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy;
 • niezawodność i sprawność instalacji przez lata. Gwarancja obejmuje 25, ale należy dodać, że panele mogą wytrzymać aż 40 lat!;
 • produkcja nadwyżki prądu, którą w każdej chwili można wykorzystać. Fotowoltaika jest nie tylko długoletnim rozwiązaniem, ale i całorocznym. Jednakże ilość produkowanej energii jest różna – zależy oczywiście od sezonu. Co to oznacza? Że nadwyżki można śmiało przekazać do sieci energetycznej z zewnątrz, a odebrać ją w czasie, gdy wydajność paneli słonecznych znacznie się zmniejszy;
 • różnorodny montaż – panele można założyć na dachu domu, w gruncie a także na budynkach przyległych np. garaż, pomieszczenia gospodarcze;
 • szybki montaż paneli fotowoltaicznych nawet w 2-3 dni;
 • ulga podatkowa termomodernizacyjna, dzięki której można odliczyć od podatku panele fotowoltaiczne;
 • źródło darmowej energii, która jest ogólnodostępna.

Więcej informacji – fotowoltaika Gdańsk – sprawdź dodatkowe informacje o korzyściach, jakie dadzą Ci panele fotowoltaiczne.

ZOBACZ TEŻ