Kurs programisty – zmień życie w każdej chwili

0
Kurs programisty

Chcesz zmienić swój zawód i szukasz propozycji, dzięki której możesz zaplanować rozwój i ścieżkę kariery na wiele lat w przód? W takim razie programowanie jest dla Ciebie najlepszą opcją. Jak rozpocząć swoją karierę i rozwinąć ją w taki sposób, by za kilka lat stać się jednym z najbardziej rozchwytywanych specjalistów w branży? Kurs programistyczny to bez wątpienia pierwszy krok do realizacji marzeń. Warto jednak wiedzieć, jak wybrać odpowiednią ofertę, by spełniała ona Twoje oczekiwania. Zapraszamy serdecznie po szereg istotnych informacji, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci zacząć.

Kurs programisty dla początkujących to zazwyczaj wprowadzenie ogólne. Warto jednak zastanowić się wcześniej nad swoją specjalizacją, by wyciągnąć z niego jak najwięcej informacji. Jakie są dostępne opcje? Do najpopularniejszych należą oczywiście robotyka, automatyki, aplikacje mobilne i projektowanie stron internetowych. Pamiętaj jednak o tym, by nie zamykać się na konkretne propozycje, ponieważ wszechstronność czasem pozwala na błyskawiczne rozwiązywanie najtrudniejszych problemów w sposób kreatywny.

Jak zaplanować swoją ścieżkę kariery?

Gdy zrobisz pierwszy krok do realizacji celu, pozostaje już tylko zaplanować 5 następnych. Dzięki temu będziesz wiedzieć, co robić i jak działać w ramach swojego progresu. Po szkoleniu warto w praktyce wykorzystać swoje umiejętności i nawet dla samego siebie zrealizować jakiś projekt – lub znaleźć niewielką komercyjną współpracę jako osoba zajmująca się testowaniem, ewentualnie wsparciem dla właściwego zespołu.

W jakim celu to wszystko? Ponieważ zobaczysz w ten sposób realne efekty poniesionych kosztów i poświęconego czasu. Zyskasz również motywację do dalszych działań, co przełoży się na zapał w kolejnych dniach, miesiącach lub nawet latach pracy jako programista.

Co po kursie dla początkujących?

Teraz już na pewno wiesz, czy programowanie sprawia Ci przyjemność i jest Twoim prawdziwym hobby. Jeśli wciąż nie utożsamiasz się z tym, co robisz i nie masz frajdy z tego, a widzisz jedynie zysk, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie będziesz dobrym programistą. Dlaczego? Ponieważ osoba z pasją uwielbia doszkalać się w danym temacie, szukać nowych rozwiązań i cały czas dąży do doskonałości. Programista, który stawia jedynie na zysk, zazwyczaj chce zrealizować zlecenie do końca i po prostu zgarnąć swoją wypłatę.

Czy warto więc robić podstawowy kurs programowania? Oczywiście, że tak. Dzięki niemu jesteś w stanie ocenić, czy jest to Twoja droga do spełnienia marzeń.

Naboje atramentowe – czy warto je stosować?

0
rodzaje nabojów atramentowych

Kiedyś pióro było napełniane wyłącznie za pomocą atramentu, obecnie powszechnie używa się do tego naboje atramentowe. Za ich pomocą pióro może zostawić ślad po sobie na papierze.

W dzisiejszych czasach wybór nabojów atramentowych do pióra jest ogromny. Wiele marek specjalizuje się w tego typu produktach. Zaletą naboi atramentowych jest to, że są łatwe oraz proste w użyciu, w przeciwieństwie do tradycyjnego atramentu.

Dlaczego warto stosować naboje do pióra?

Naboje atramentowe są wygodnym rozwiązaniem, jeżeli chcemy zasilić pióro tuszem. Naboje są wygodniejszym zamiennikiem atramentu. Mają wiele zalet. Tusz w nabojach nie zasycha, w momencie gdy przez jakiś czas nie używamy pióra. Naboje są również dość wydajne, jeden zestaw może wystarczyć aż na 2 miesiące.

Kolejna zaleta to szybkość w zastyganiu. Nie musimy się martwić, że atrament będzie się rozmazywał. Jeżeli zdecydujemy się na dobrej jakości naboje atramentowe, będziemy cieszyć się ich trwałością. Korzystanie z naboi jest bardzo proste w użytku, dlatego takie pióro może być używane nawet przez dzieci, które chodzą do szkoły.

Naboje atramentowe do pióra dla dzieci

Jakie naboje atramentowe stosować do pióra?

Przed udaniem się do sklepu papierniczego musimy wiedzieć, że wybór nabojów atramentowych jest bogaty. Na pewno niekorzystnym wyborem jest nabój od niesprawdzonego producenta, który jest w niższej cenie. Taki wybór może nawet zepsuć pióro. Zawsze nabój atramentowy należy dopasować do wolnej przestrzeni w piórze.

Wielkość i kolor nabojów atramentowych

Naboje atramentowe występują w różnych wielkościach i kolorach. Producenci tego typu produktów oferują naboje krótkie oraz długie. Od modelu pióra zależy, jaki nabój powinniśmy kupić. Dostępne są nawet takie modele, które umożliwiają załadowanie na raz więcej niż jednego naboju. Takie rozwiązanie sprawia, że nie musimy się martwić, że atrament skończy się w niechcianym momencie, ponieważ mamy zapas.

Najczęściej wybieranym kolorem naboi atramentowych jest kolor niebieski, następnie czarny. Oczywiście oprócz klasycznych kolorów, można dostać naboje do pióra w różnych kolorach. Od nas zależy, który wybierzemy. Zawsze możemy dopasować kolor atramentu do swoich potrzeb.

Przeczytaj też: https://www.bezpresji.pl/dlugopisy-3d-co-to-takiego-czy-warto-kupic-dziecku/

PZU Obsługa klienta. To warto wiedzieć

0
PZU Obsługa klienta. To warto wiedzieć

Szukasz informacji kontaktowanych do BOK PZU? Dzięki sprawnej komunikacji za pośrednictwem internetu lub telefonu szybko załatwisz swoją sprawę związaną z ubezpieczeniem w PZU.

Czym jest PZU?

PZU S.A., czyli Powszechny Zakład Ubezpieczeń to polska firma ubezpieczeniowa stanowiąca potężną grupę kapitałową. W jej skład wchodzi szereg mniejszych spółek, m.in. Powszechne Towarzystwo Emerytalne PZU SA, Link4 Towarzystwo Ubezpieczeń czy nawet Alior Bank (jako podmiotowi dominującemu ze względu na posiadanie sporem części udziałów). PZU to firma z tradycjami, które sięgają początku XIX w. W czasie PRL należała do państwa i była monopolistą jeśli chodzi o firmy ubezpieczeniowe. Obecnie jest to podmiot, w którym największym udziałowej jest Skarb Państwa (35,18% akcji).

Co oferuje PZU?

Firma PZU oferuje ubezpieczenia zarówno firmom, instytucjom, jak i osobom prywatnym. Oferta jest bardzo rozbudowana i obejmuje np. ubezpieczenia na życie, ubezpieczeni zdrowotne, ubezpieczenia NNW (od nieszczęśliwych wypadków), ubezpieczenia OC i AC, ubezpieczenia mienia (domu, mieszkania), a także ubezpieczenia podróżne. Tak bogaty katalog usług sprawia, że firma ma setki tysięcy klientów w całym kraju. Oznacza to dużo pracy dla tamtejszych pracowników biura obsługi klienta.

PZU Obsługa klienta to centrum pomocy klientom Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń. Dobrze jest znać wszystkie bezpośrednie numery do BOK PZU oraz wszystkie formy kontaktu z pracownikami Obsługi:

 • kontakt mailowy do PZU – pod adresem kontakt@pzu.pl.
 • kontakt bezpośredni w oddziale PZU w naszym mieście, gdzie możemy spotkać się z agentem.
 • numer telefonu PZU – infolinia 801 102 102 czynna jest 24/7; możesz także zamówić kontakt telefoniczny
 • kontakt internetowy – służy do tego kanał oficjalny na Facebooku (komunikator Messenger) oraz chat online na stronie PZU.

Jakie problemy może rozwiązać obsługa klienta PZU?

Kontakt z obsługą klienta PZU może pomóc nam w rozwiązaniu wątpliwości dotyczących zakresu, który obejmuje wykupiona polisa. Ponadto osoby korzystające z ubezpieczenia PZU Zdrowie mogą zamówić z pomocą Obsługi Klienta wizytę lekarską lub znaleźć najbliższe placówki medyczne realizujące świadczenia w ramach ubezpieczenia.

Automatyzacja procesów w produkcji i obróbki metalu

0
Automatyzacja procesów w produkcji i obróbki metalu

W przemyśle metalowym jakość wytwarzanych produktów jest niezmiernie ważna. Specyfika całej branży to jednak przede wszystkim krótki czas dostawy, a także nieustanna potrzeba optymalizacji kosztów produkcyjnych i właściwe zarządzanie zasobami. Oprogramowanie ERP dla firm to zintegrowany system, który świetnie wspiera zarządzanie całym przedsiębiorstwem. Warto wprowadzić swoją firmę na wyższy poziom zarządzania.

Procesy produkcyjne na sterydach

Optymalizacja zużycia stali lub materiałów pokrewnych, dokładne śledzenie kosztów oraz przebiegu produkcji wykonywanej na zamówienie to bez wątpienia główne bolączki. Dzięki kompleksowemu zastosowaniu systemu ERP zarządzanie jednostkową lub seryjną produkcją w oparciu o istniejące normy i reżimy technologiczne staje się niemal intuicyjne. Pełna automatyzacja procesów produkcyjnych pozwala na ograniczenie ilości wadliwych produktów. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy użytkownik otrzymuje możliwość natychmiastowej identyfikacji pojawiających się problemów. Niektóre systemy ERP obsługują również serwis maszyn i urządzeń. Istnieje także możliwość ewidencji wrażliwych danych binarnych tj. obrazy, a także dokumenty pochodzące z aplikacji zewnętrznych typu Office.

Oprogramowanie wspomaga wszystkie procesy

Systemy ERP pozwalają również rejestrację całego procesu zamówienia – poczynając od ewidencji każdego zapytania ofertowego poprzez wygenerowanie oferty aż do realizacji zamówienia, które z kolei może zostać punktem wyjścia do innych działań, tj. fakturowanie, wydanie produktu czy utworzenie zlecenia produkcyjnego.

Jakie korzyści daje wprowadzenie systemu ERP w branży metalowej?

Jeden w pełni zintegrowany system zarządzania w przedsiębiorstwie produkcyjnym to przede wszystkim:

 • optymalizacja i elastyczne planowanie procesu produkcyjnego
 • dokładniejsze informacje o kosztach
 • zarządzanie zasobami
 • śledzenie stanu realizacji zamówień na każdym etapie produkcji
 • dokładne śledzenie zużycia blachy z rolek
 • ścisła kontrola nad uzyskiwanym złomem
 • elastyczne formy produkcyjne z możliwością dodatkowego definiowania produktów ubocznych
 • możliwość pełnej identyfikacji wykorzystywanych materiałów na poziomach numerów poszczególnych partii
 • usprawnienie łańcucha logistycznego, zarządzanie transportem
 • elastyczne raportowanie produkcji przez terminale lub interfejsy z automatyką przemysłową

System ERP podpowiada, jak planować produkcję w optymalnych dla przedsiębiorstwa warunkach w danym sektorze przemysłu. Wdrożenia systemu dla branży metalowej pozwala zintegrować ze sobą wszystkie obszary działalności przedsiębiorstwa. Tym samym zwiększa efektywność poszczególnych procesów, pozwala redukować koszty produkcji związane m.in. z długim przepływem ważnych informacji oraz zakłóceniami występującymi na różnych etapach procesu produkcyjnego. Jakość produktów po wdrożeniu ERP wyraźnie się poprawia, a co za tym stoi, wzrasta konkurencyjność firmy na rynku i jej wiarogodność. System ERP to świetne rozwiązanie na miarę nowoczesnego przedsiębiorstwa, które można niemal dowolnie dopasowywać do stale zmieniających się potrzeb gospodarki.

Robot edukacyjny – znakomity pomysł na przemyślany prezent

0
Robot edukacyjny – znakomity pomysł na przemyślany prezent

Tempo rozwoju technologii stale rośnie – w dzisiejszych czasach jest już naprawdę wysokie. Coraz częściej można spotkać się z sytuacją, że starsza osoba nie korzysta z najnowszych udogodnień, które oszczędziłyby wielu niepotrzebnych wysiłków. Stale rośnie też zapotrzebowanie na wykształconych inżynierów. Na całym świecie wiele osób, uczelni i firm stara się zaradzić temu problemowi. Jednym ze znakomitych rozwiązań są znakomicie przygotowane roboty edukacyjne. Przygotowane przez specjalistów specjalnie urządzenia, które mają na celu zarazić swoich użytkowników pasją do elektroniki, informatyki czy robotyki i zachęcić do rozwijania się w tym kierunku.

Robot edukacyjny – trampolina edukacyjna dla dziecka i dorosłego

Roboty edukacyjne to rodzaj elektronicznych nauczycieli, którzy nie mają ograniczonego czasu dla swoich uczniów. Dodatkowo są w większości projektowane w taki sposób, żeby użytkownik podczas nauki odczuwał ją jako rodzaj zabawy lub inaczej – przyjemności. Dla dzieci to znakomity dodatek do nauki, jaką pobierają w szkołach. Roboty edukacyjne najczęściej charakteryzują się zróżnicowanymi sposobami nauczania w obrębie jednego modelu – oddziałuje on na więcej niż jeden zmysł (dotyk, wzrok, słuch), zmusza to do kreatywnego oraz logicznego myślenia, przystosowuje do myślenia twórczego, a nie bezmyślnego zapamiętywania informacji, pomaga również rozwijać umiejętności manualne i wiele innych. Użytkownik może nauczyć się wielu bardzo istotnych faktów, które nie tylko zachęcą go do rozwijania się dalej w tym kierunku, ale również pomogą później w codziennym życiu. Bardzo często zestawy edukacyjne oferowane w specjalistycznych sklepach wymagają mechanicznego złożenia urządzenia według jednej z wielu instrukcji, przy czym ta przedstawia tylko część z możliwych rozwiązań. Właściciel zaawansowanego robota edukacyjnego może go później rozmontowywać i składać zupełnie nowe konstrukcje. Producenci często umożliwiają swoim klientom zakup dodatkowych elementów kompatybilnych z robotem, dzięki czemu może on później zyskać zupełnie nowe możliwości. Oprócz umiejętności manualnych uczeń poznaje często stosowane elementy składowe robotów (silniczki elektryczne, serwa, sensory różnego rodzaju, elementy elektroniczne i wiele innych), uczy się obsługi różnych programów i ich interfejsów oraz poznaje podstawy programowania i sposoby rozwiązywania różnych problemów.

Roboty edukacyjne nie tylko dla dzieci

Roboty edukacyjne w sklepach często umieszczone są w działach zabawek dla dzieci. To bardzo dobry pomysł, aby zachęcać do nauki najmłodsze pokolenie, jednak warto zauważyć, że większa część opisywanych urządzeń może doskonale sprawdzić się również dla dorosłych użytkowników. Nie każdy miał możliwość od małego zakosztować tak kreatywnej i pouczającej zabawy, jak korzystanie z robotów edukacyjnych. Warto jednak pamiętać, że na naukę nigdy nie jest za późno. Dla chętnej osoby wiek nie powinien stanowić bariery. Interaktywne urządzenia tego typu mogą się doskonale sprawdzić zarówno u osób w średnim wieku, jak i u starszych. Tego typu aktywność będzie praktyczna nie tylko ze względu na potrzebę utrzymania kondycji umysłowej, ale może być również bardzo pomocna w zrozumieniu technologii, które często nie są łatwe dla starszych osób. 

Po robotach edukacyjnych – własne roboty

Jeżeli dziecko lub dorosły po obcowaniu z robotem edukacyjnym będzie chętne do rozwijania się dalej w tym kierunku, być może zdecyduje się w przyszłości na studia na uczelni technicznej, gdzie oprócz umiejętności i informacji zdobędzie stopnie naukowe oraz specjalistyczną wiedzę z danego kierunku. Użytkownik może także zdecydować się na rozwijanie swojej pasji z wykorzystaniem innych źródeł rzetelnej wiedzy. W Internecie dostępne są między innymi takie blogi jak Forbot – to miejsce, w którym znajdziesz darmowe kursy dla elektroników i robotyków o różnych stopniach zaawansowania (zarówno dla całkowicie początkujących, jak i dla zaawansowanych). Są one kontrolowane przez kompetentnych moderatorów, a dzięki owocnej pracy z popularnym sklepem internetowym botland.com.pl/pl/ można tam łatwo znaleźć gotowe zestawy do nauki z konkretnymi kursami. W przyszłości użytkownik robota edukacyjnego, który składał go z dostarczonych elementów, będzie mógł sam dobierać części, tworzyć rewolucyjne rozwiązania i czynić świat lepszym, wygodniejszym i ciekawszym. W kolejnym etapie samodzielnej nauki warto zastanowić się nad zakupem płytki rozwojowej takiej jak Raspberry Pi czy Arduino. Każda z nich oferuje szerokie spektrum możliwości wykorzystania i stanowi znakomitą bazę do tworzenia zarówno prostych urządzeń lub systemów, jak i tych o wysokim stopniu zaawansowania (pod względem elektronicznym, programistycznym lub jednym i drugim).

Oprogramowanie dla firm

0
Oprogramowanie dla firm

Dobranie odpowiedniego oprogramowania dla firmy jest kluczowe jeżeli pragnie się, aby informatyczna strona działalności firmy funkcjonowała bez większych problemów. W obecnych czasach naprawdę trudno jest sobie wyobrazić aby jakakolwiek firma, nawet najmniejsza, sprawnie działała bez dobrego oprogramowania. Zapotrzebowanie na różnego rodzaju systemy usprawniające działalność firmy lub jej poszczególnych działów jest tak duże, że nieustannie powstają nowe firmy informatyczne. Ich jedynym celem jest dystrybucja specjalnie zaprojektowanego oprogramowania, które spełnia wszystkie oczekiwania potencjalnych klientów.

Firm takich jest bardzo wiele i dlatego też żaden klient nie może narzekać na brak wyboru. Jednakże wybór ten niekiedy może paradoksalnie okazać się zbyt szeroki i znalezienie jednego konkretnego oprogramowania staje się przez to niepotrzebnie utrudnione. W takich przypadkach warto zerknąć na opinie byłych klientów danej firmy i na podstawie tego wybrać tę opcję, która jest najbardziej atrakcyjna pod względem ekonomicznym, jak i jakościowym.

Jeżeli zatem kogokolwiek interesuje dobra inwestycja informatyczna to oprogramowanie dla firm od eqsystem.pl na pewno spełni oczekiwania większości klientów. Eq System to firma o bardzo szerokiej ofercie, przeznaczonej dla firm pracujących w różnych branżach. Między innymi w tej ofercie znaleźć można System HRM oraz System XPrimer ECM.

System XPrimer ECM jest specjalnie dopasowany do tego, aby pomóc w zarządzaniu procesami biznesowymi w firmie. Moduł ECM jest przeznaczony do wszystkiego co związane jest z obiegiem dokumentów w firmie oraz kontrolą nad koordynowaniem tego procesu. Dzięki temu nie powstaje chaos w przetwarzaniu dokumentacji.

Z kolei System HRM jest dedykowany zarządzaniu zasobami ludzkimi. Jest to również bardzo istotna część działalności każdej firmy. Pomaga we wszystkim co związane z rozliczaniem i dokumentowaniem czasu pracy poszczególnych pracowników. Sprawia, że każdy pracownik jest na miejscu dokładnie wtedy kiedy jest potrzebny.

Odpowiednie wsparcie jakie zapewnia oprogramowanie dla firm od eqsystem.pl pomaga w tym, aby znacząco podnieść wydajność tego z jaką działa każdy dział firmowy. Pozwala to nie tylko w przyspieszeniu tempa w jakim wszystkie funkcje firmowe są wykonywane, ale także stanowi duże ułatwienie dla pracowników firmy. Jest to zatem idealny sposób na to, aby zadbać o firmę i jej rozwój. Każdy właściciel większej firmy na pewno powinien rozważyć wdrożenie specjalistycznego systemu takiego jak oprogramowanie dla firm od eqsystem.pl.

Druk folderów – wszystko, co powinieneś o nim wiedzieć

0
druk folderow

Druk folderów firmowych to jedna z popularniejszych metod promocji firmy lub marki. Dzięki swojej lekkiej, pojemnej i elastycznej formie, foldery reklamowe doskonale sprawdzą się do przedstawienia oferty firmy, menu restauracji, cennika usług czy wielu innych informacji. Sprawdź, o czym powinieneś wiedzieć, decydując się na druk folderów.

Jak wybrać system zarządzania produkcją dla swojej firmy?

0
Jak wybrać system zarządzania produkcją dla swojej firmy?

Nowoczesny system zarządzania produkcją znacznie zwiększa wydajność oraz jakość pracy na hali produkcyjnej, a także pozwala zaoszczędzić sporo czasu dzięki automatyzacji i optymalizacji wielu procesów w firmie. Jak dobrać takie oprogramowanie do potrzeb swojej firmy?

Porady prawne w biznesie

0
Porady prawne w biznesie

Każdy, kto prowadzi własny biznes doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważna jest znajomość aktualnych przepisów prawnych czy wszelkiego rodzaju ustaw i rozporządzeń. Oczywiście w natłoku spraw związanych z prowadzeniem firmy nie zawsze jest czas i możliwość zajmowania się aktualizacją kwestii prawnych na bieżąco.

Nowoczesne sposoby na usprawnienie pracy w firmach produkcyjnych czyli system andon

0
Nowoczesne sposoby na usprawnienie pracy w firmach produkcyjnych czyli system andon

Specjaliści od zarządzania mają bardzo wiele różnych metod, dzięki którym produkcja przebiega sprawniej i efektywniej. Na styku techniki oraz zarządzania powstał właśnie system andon, który ma swój rodowód w dalekiej Japonii. Czym jest system andon oraz w jakich firmach można go wprowadzić? Poniżej garść informacji na ten temat.

ZOBACZ TEŻ